Otwórz/zamknij mapę strony
Marszałek Mirosław Karapyta zapoznał się z planami rozbudowy stadionu lekkoatletycznego rzeszowskiego klubu RESOVIA. Koncepcja architektoniczna zakłada budowę krytej bieżni, zaplecza socjalnego i nowej trybuny. Po ukończeniu tej inwestycji, nasz region miałby jeden z najlepszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.
 
W sprawie rozbudowy stadionu marszałek rozmawiał z prezesem Resovii Aleksandrem Bentkowskim i dyrektorem klubu Witoldem Walewanderem. W spotkaniu wzięli także udział Janusz Mazur – prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz Jacek Bigus – wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, którzy popierają tę inicjatywę.
 
W chwili obecnej szatnia i zaplecze sanitarne, z którego korzysta młodzież zaprzecza wszelkim zasadom higieny i kultury osobistej. Zawodnicy muszą przebierać się na trybunach, albo w autokarach, a po zawodach nie mają się nawet gdzie umyć” – tak w piśmie, które wręczył marszałkowi,  napisał prezes Resovii, apelując jednocześnie o pomoc w rozbudowie stadionu.
 

Goście przekonywali marszałka, że budowa krytego obiektu lekkoatletycznego umożliwi całoroczne przeprowadzanie imprez. W Rzeszowie będą mogły też być wreszcie organizowane zawody lekkoatletyczne wyższej rangi, bo obecnie w takich warunkach jest to niemożliwe. Konieczna jest budowa pomieszczeń socjalnych i szatni zgodnie z normami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 

CWKS Resovia opracował już koncepcję architektoniczną i zlecił dokonanie pełnej dokumentacji budowlanej. Po przebudowie stadion będzie miał sześć dużych szatni, niezbędną ilość gabinetów lekarskich, trenerskich i sędziowskich. Zawodnicy będą mieć siłownię oraz konieczną czteropasmową bieżnię przedstartową.
 

Przebudowa ma kosztować około 15 milionów złotych. Klub ma jedną czwartą tej kwoty, co wystarczy na przygotowanie dokumentacji i rozpoczęcie robót. Resztę pieniędzy klub musi pozyskać z zewnątrz, dlatego prezes Resovii zabiega o dofinansowanie.
 

Marszałek Mirosław Karapyta przychylnie odniósł się do tej inwestycji. Jak stwierdził  Rzeszów zasługuje na nowoczesny stadion lekkoatletyczny, który służyłby młodzieży z całego regionu. Obiecał również, że przedstawi tę sprawę na posiedzeniu zarządu województwa i będzie pomagał w realizacji inwestycji, która jest ważna dla Podkarpacia.

 

Monika Konopka

Gabinet Marszałka

 
 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego