Otwórz/zamknij mapę strony

Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej – takie odznaczenie trafiło właśnie do marszałka Władysława Ortyla. Przyznany przez ministra spraw wewnętrznych medal został wręczony marszałkowi w czasie uroczystej gali, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w Rzeszowie. Wręczenia dokonał zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To wielki zaszczyt i honor, że mogę znaleźć się w znamienitym gronie osób, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do jeszcze lepszego działania tak ważnej służby, jaką jest Straż Graniczna – powiedział tuż po otrzymaniu medalu marszałek Ortyl.

Medal za Zasługi dla Straży Granicznej został ustanowiony przez Sejm RP  w 2004 roku.  Przyznawany jest on za przyczynianie się do podniesienia sprawności Straży Granicznej oraz poziomu jej wyposażenia technicznego, a także za działalność międzynarodową związaną z rozwojem współpracy ze służbami granicznymi innych państw i wspieraniem działalności Straży Granicznej w instytucjach międzynarodowych. O przyznanie marszałkowi Władysławowi Ortylowi medalu wnioskował Komendant Bieszczadzkiego  oddziału Straży Granicznej płk SG Piotr Patla.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Biuro prasowe

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego