layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Festiwal Folkowisko w Gorajcu

gorajec folkowiskoGORAJEC. FESTIWAL FOLKOWISKO. Tegoroczna 8. edycja Folkowiska „Na wschód” odbędzie się w dniach 12 lipca – 15 lipca (czwartek – niedziela).

Wybrana dwukrotnie do grona najlepszych festiwali Europy, przełamuje stereotypowe myślenie o festiwalach i kulturze tradycyjnej. Folkowisko to co mamy najpiękniejsze na Wschodzie, opakowuje w nowe formy artystycznego wyrazu, łącząc je zarazem ze świetną folkową zabawą. Festiwal przyjazny rodzinom, vege, slow, a zarazem pielęgnujący kulturę tradycyjną w jej różnorodnych formach.

Od kilku dni Folkowisko ujawnia coraz więcej szczegółów tegorocznej edycji. Wśród największych sensacji jest występ zdobywców tegorocznego Fryderyka - Kapela ze Wsi Warszawa – ta jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup muzycznych grała już na czterech kontynentach, w trzydziestu krajach, w tym roku postanowiła wreszcie zagrać w Gorajcu. Wśród znanych nazwisk, które zapowiedziały swój udział na Folkowisku jest również pisarz, zdobywca nagrody Nike – Andrzej Stasiuk, który na festiwal z którym związany jest od samego początku przygotowuje wyjątkowa niespodziankę. Muzycznie tegoroczne Folkowisko, którego motyw przewodni brzmi Na Wschód! ponownie zaskoczy swoja różnorodnością. Na jednej scenie wystąpią zespoły z różnych nurtów muzyki korzennej od białoruskich Dzieciuków, poprzez włosko-francusko-polską grupę Porto Meskla po powracający po latach legendarny zespół Yerba Mater.

Ponieważ Folkowisko to swoisty uniwersytet ludowy organizatorzy ponownie zaplanowali ponad 80 różnorodnych warsztatów, rajdów, wystaw i happeningów. „Cieszy nas, że ciągle możemy zaskakiwać i to chyba dlatego tak chętnie wracają do nas festiwalowicze, a Folkowisko z roku na rok coraz bardziej się rozwija” – mówi dyrektor artystyczny imprezy Maciej Piotrowski, dodając zarazem, że organizatorzy po raz pierwszy postanowili wprowadzić limit uczestników wydarzenia. „Gorajec ma swoja pojemność ekologiczną, a my nie chcemy komercjalizować imprezy i wolimy pozostać przy jakości wydarzenia, a nie ilości uczestników”. Dlatego ten kto chce wziąć udział w tegorocznym Folkowisku powinien śpieszyć się z zakupem karnetu.

https://www.facebook.com/festiwalfolkowisko/