layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Tarnobrzeg: Sierpniowe spotkania z muzyką w parku w tarnobrzeskim Dzikowie

200806 tarnobrzeg

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega serdecznie zapraszają spacerowiczów w każde niedzielne popołudnie sierpnia do parku w Dzikowie na kameralne spotkania z muzyką. W repertuarze spotkania z folkiem, muzyką popularną i klasyczną. Wydarzenia służyć będą umileniu spacerowiczom letniego czasu.

A już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia 2020 od godz. 17.00

Kapela Ludowa „Grochowiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem.

KAPELA „GROCHOWIACY” powstała w 2005 r. i działa pod skrzydłami Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. Zrzesza muzyków ludowych, dla których folklor jest życiową pasją. W repertuarze kapeli znajduje się rodzime utwory ludowe z regionu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego jak też ościennych regionów, a także muzyka biesiadna i patriotyczna. Utwory wykonywane przez kapelę charakteryzują się żywiołowością tempa, łatwo wpadają w ucho a dzięki inwencji artystycznej muzyków i pięknie współbrzmiących głosów solistek tworzą specyficzny i oryginalny klimat.
Do najczęściej wykonywanych melodii należą szybkie polki, skoczne oberki, walczyki, sztajerki i tramelki. Kapela przygrywa między innymi na: festynach, dożynkach, imprezach okolicznościowych, gminnych świętach patriotycznych, piknikach zakładowych. Uczestniczy w konkursach i przeglądach folklorystycznych, reprezentując gminę i powiat w wielu imprezach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Ponadto towarzyszy przygrywając do tańca ZPiT „Grochowiacy”.

Za swoje występy posiada wiele listów gratulacyjnych, podziękowań, nagród i wyróżnień. W 2011 roku kapela nagrała płytę. W 2017 roku Kapela uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Pradze.

Ważna informacja organizacyjna: ze względu na zagrożenie epidemiczne COVID-19 organizatorzy przypominają o obowiązku zachowania warunków bezpieczeństwa zgodnych z zaleceniami sanepidu, tj. stosowaniu maseczek i zachowaniu minimum 1,5 metra pomiędzy innymi osobami.

Miejsce Tarnobrzeg Zamek Dzikowski