layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Przemyśl: I Lazarycka Gala Charytatywna

przemysl gala

9 sierpnia o godz. 18 w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbędzie się I Lazarycka Gala Charytatywna.

Nie znamy jeszcze daty otwarcia obiektu. Wiemy za to na pewno, że aby mieszczące się w nim hospicjum mogło wreszcie wypełniać swoją – jakże potrzebną i szlachetną misję, potrzebne są ogromne nakłady finansowe. Stowarzyszenie Katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy od wielu lat kwestuje, a nawet organizuje cykliczne akcje, które mają na celu pozyskanie środków niezbędnych do sfinalizowania przedsięwzięcia.

Akcje te, są doskonale znane są mieszkańcom miasta – jedną z nich są wiosenne, pachnące żonkilami „Przemyskie Pola Nadziei”, natomiast drugą – będący wspaniałym połączeniem zdrowego trybu życia z dobroczynnością – pięciokilometrowy, charytatywny bieg pod nazwą „Przemyska Piątka dla Hospicjum”.

W tym roku, w kalendarzu zawierającym najważniejsze wydarzenia na rzecz „BETANII” pojawiła się jeszcze jedna, bardzo ważna data. Jest nią niedziela, 9 sierpnia. W tym dniu, na przemyskim Zamku Kazimierzowskim odbędzie się I Lazarycka Gala Charytatywna.

Wydarzenie uświetni występ znakomitego wokalisty, kompozytora, zwycięzcy szóstej edycji The Voice of Poland przemyślanina Krzysztofa Iwaneczko.

Miejsce Przemyśl