layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Podróż w czasie do krośnieńskiej "Lnianki" w Muzeum Rzemiosła

 

Wydarzenie w ramach drugiej edycji miejskiej akcji #odkryjkrosno. Zakamarki.

08 sierpnia 2020 (sobota) - 09 sierpnia 2020 (niedziela)

W ramach kolejnej odsłony akcji #OdkryjKrosno – Zakamarki, Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na muzealną podróż w czasie do krośnieńskiej „Lnianki”. Zachęca też mieszkańców do przekazywania pamiątek: ścierek, obrusów, etykiet, lnianych kalendarzy, makatek, po nieistniejącym już zakładzie.

- Produkty z „Lnianki” gościły kiedyś niemal we wszystkich gospodarstwach domowych. Dziś zalegają w szafach, na strychach – a wiele z nich trafiło już dawno na śmietnik. Chcemy te przedmioty ocalić, to ostatni dzwonek, by zachować pamięć o krośnieńskim lnie – mówią pracownicy muzeum, zachęcając do przekazania im pamiątek z „Lnianki”.

W ramach akcji #OdkryjKrosno – Zakamarki, w sobotę i niedzielę (8 i 9 sierpnia 2020) przed Muzeum Rzemiosła będzie można zwiedzić miniwystawę plenerową nawiązującą do Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Krosnolen” oraz obejrzeć film dokumentalny o krośnieńskiej „Lniance”.

Zwiedzanie ekspozycji stałej muzeum będzie w tych dniach bezpłatne. Przed instytucją zaaranżowana zostanie również specjalna strefa gier i relaksu dla dużych i małych oraz muzealny sklepik z wyprzedażą pamiątek i wydawnictw.

Atrakcje przed Muzeum Rzemiosła zaplanowane są w sobotę od 10.00 do 17.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Miejsce  Skwer przed Muzeum Rzemiosła (Krosno, ul. Piłsudskiego 19)