layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Spotkanie z Kulturą Regionu w VIVO!

krosno vivo

Słowiańskie lalki motanki, biżuteria koralikowa, haftowane makatki i inne tradycyjne rękodzieła. Wydarzenie przygotowane współpracy z Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.


07 sierpnia 2020 (piątek) - 08 sierpnia 2020 (sobota)

W dniach 7-8 sierpnia warto odwiedzić VIVO! Krosno, by na własne oczy przekonać się, jak piękna i bogata jest kultura Beskidu Niskiego. Dzięki Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w VIVO! pojawią się tradycyjne rękodzieła ukazujące lokalną tradycję i obyczaje. Podziwiać będzie można ręcznie robione lalki motanki, wycinanki ludowe, biżuterię stworzoną z koralików, haftowane makatki, ozdobne kwiaty z bibuły czy kolekcje szydełkowe.

To nie koniec atrakcji. Na tych, którzy odwiedzą stoisko Etnocentrum, czekać będzie pyszny, niecodzienny poczęstunek – domowe i tradycyjne wyroby regionalne. A będą to przepyszne podkarpackie bułeczki tzw. proziaki, świeży chleb oraz słodkie bułki drożdżowe. Prezentacja rękodzieła tradycyjnego oraz degustacja regionalnych przysmaków odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia w godz. 11.00-18.00.

- Zapraszamy miłośników tradycyjnych, przysmaków oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są ”żywym” spotkaniem z kulturą ludową do odwiedzenia stoiska Etnocentrum w VIVO! Krosno. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kulturowym dorobkiem regionu, a także degustacji lokalnych wyrobów. Liczymy na to, że przygotowane przez nas wydarzenie będzie inspiracją do dalszego odkrywania pięknego Podkarpacia oraz pogłębiania wiedzy o jego historii, bogatych tradycjach i obyczajach - mówi Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

 

Miejsce VIVO! Krosno (ul. Bieszczadzka 29)