layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Przemyśl: Poland Gravel Race

przemysl pgr

Poland Gravel Race albo inaczej Przygoda Góry Rower to impreza, której pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Wówczas z miasta nad Sanem wyruszyło około 30 pozytywnie zakręconych rowerzystów.

Dziś rano (6 sierpnia br.) Przemyśl znów potwierdził swoją pozycję niekwestionowanej stolicy rowerowej. A wszystko za sprawą PGR-owców, którzy po raz kolejny rozpoczęli swoją ekstremalną przygodę w naszym mieście. Tym razem... Zamiast trzydziestu, na starcie pojawiło się ponad dwustu kolarzy z całego kraju.

Jaki jest ich cel?

Przygoda, przyroda, zmęczenie i góry – mówi organizator imprezy Tomasz Niepokój. – To wyjątkowy maraton. Czas liczony jest od startu, do momentu dojechania na metę. Każdy z uczestników wydarzenia sam decyduje w którym momencie i – czy w ogóle – chce odpocząć. Maraton odbywa się w formule samowystarczalności, nie towarzyszy nam więc podczas jazdy żaden samochód ze wsparciem. Tutaj każdy liczy tylko na siebie – dodaje.

Od dwóch lat wielka rowerowa przygoda uczestników Poland Gravel Race rozpoczyna się w Przemyślu. Nic w tym dziwnego, nasze miasto już od wielu lat kojarzone jest nie tylko z przyciągającymi wzrok urokliwymi uliczkami, mnóstwem zabytków i gościnnością jego mieszkańców. Dla miłośników rowerowych zmagań to również malownicze, ale i wymagające trasy. Poza tym… Mnogość ścieżek rowerowych i sztandarowa, znana przecież w całej Polsce cykliczna impreza, jaką jest Bike Town Przemyśl to atuty, które przyciągają amatorów dwóch kółek z różnych zakątków kraju.

- Obecnie mieszkam w Warszawie, ale pochodzę z Podkarpacia. Zawsze marzyłem o tym, żeby zorganizować maraton, który będzie „zahaczał” o moje rodzinne strony. Przemyśl zawsze kojarzył mi się z czymś pięknym, szczerym i bardzo sympatycznym. Nie zawiodłem się. Jesteśmy tu świetnie przyjmowani i z radością tu wracamy – podsumował T. Niepokój.

Z powodu trwającej epidemii start uczestników maratonu zorganizowany był tym razem nieco inaczej, niż zwykle. W odstępach kilkuminutowych wyruszała kolejna, dziesięcioosobowa grupa kolarzy. Sygnałem do startu był dźwięk gwizdka, który przypadł gospodarzom miasta – Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi oraz Wiceprezydentowi Bogusławowi Świeżemu.

 

Miejsce Przemyśl