layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe
rzeszow spotkania
 
Spektakl „Turnus mija, a ja niczyja” otworzy 14 lutego Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Z dowcipem i do śmiechu, sztuki i muzyczne recitale wypełniają program 3-dniowego wydarzenia. Z repertuarem komediowym przyjeżdżają z Krakowa: Teatr im. Juliusza Słowackiego i Teatr Ludowy, a także artyści z Ukrainy - Narodowy Akademicki Ukraiński Teatr Dramatyczny im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie, który zachwycił rzeszowską publiczność podczas festiwalu Trans/Misje – Wschód Sztuki. Każdego wieczoru po spektaklu w foyer zabrzmi koncert – muzyczna opowieść o miłości, bo w tym czasie wypada święto zakochanych. Zaśpiewają aktorzy z „Siemaszkowej”, Magda Skubisz z Domarski Band oraz Justyna Szafran. Będzie okazja, aby potańczyć!
 
Na trzy wieczory dobrej zabawy zaprasza od 14 do 16 lutego Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe rozpocznie w wieczór walentynkowy Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie spektaklem „Turnus mija, a ja niczyja” w reż. Cezarego Tomaszewskiego. Artyści udowodnią, że operetka nie jest tworem przebrzmiałym, a zabawy kuracjuszy to doskonały temat na spektakl. 
 
W sobotę w Rzeszowie wystąpią artyści z Ukrainy. „Opowieści o Iwanie” w reż. Wadyma Sikorskijego to propozycja Narodowego Akademickiego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie. Opowieść Iwana Mikolajczuka o człowieku, który niczego nie szukając, potrafił znaleźć odpowiedzi na odwieczne pytania oraz wytłumaczyć życiowe prawdy i fałsze, od lat wzrusza i bawi lwowską publiczność. Była też prezentowana m.in. w Koszycach na Słowacji podczas II MFS TRANS/MISJE 2018. Spektakl wystawiony zostanie w języku ukraińskim z napisami w języku polskim. 
 
W niedzielę natomiast na Dużej Scenie – duża dawka czeskiego humoru w spektaklu „Salto w tył” w reż. Maćko Prusaka, który wykonaniu aktorów Teatru Ludowego w Krakowie. Tekst oparty jest na reportażach sportowych czeskiego pisarza Oty Pavla, opowiadających o próbach negacji nieznośnej rzeczywistości komunistycznej Czechosłowacji. To rzecz o arcyludzkiej potrzebie dania z siebie wszystkiego w walce o własną wolność.
 
Koncerty nie tylko dla zakochanych
 
Teatralne wieczory Spotkań  wypełni również muzyka. Codziennie po spektaklu Teatr zaprasza na koncerty w foyer. 14 lutego odbędzie się koncert walentynkowy pt. „Nie całuj mnie pierwsza”, podczas którego najpiękniejsze piosenki o miłości wykonają aktorzy „Siemaszkowej” - Michał Chołka, Mateusz Mikoś i Robert Żurek. Akompaniować im będzie pianista Tomasz Jachym. 
 
Reklama
15 lutego na koncert publiczność zaprasza Magda Skubisz i Domarski Band – w programie muzyczno-tanecznego wieczoru „Love Love Love” zabrzmią polskie i zagraniczne przeboje o miłości. Zaś 16 lutego – wisienka na torcie – recital gwiazdy polskiej piosenki aktorskiej Justyny Szafranpt. „The Best Of”. Aktorka i piosenkarka, którą na co dzień można podziwiać na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych oraz występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Przed laty grała Piaf w spektaklu reżyserowanym w rzeszowskim teatrze przez Jana Szurmieja. Do dziś występuje z repertuarem „paryskiego wróbelka”. Wykonuje także utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, czy Charlesa Bukowskiego.
 
Podczas muzycznych wieczorów w Teatrze będzie można raczyć się wykwintnymi winami z różnych zakątków świata. 
 
Głos Sceny Nowej Dramaturgii
 
Rzeszowskim Spotkaniom Karnawałowym, podobnie jak ostatnim festiwalom organizowanym przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, towarzyszyć będzie czytanie performatywne. Przygotowuje je Scena Nowej Dramaturgii. „dom galeria” według tekstu Alicji Kobielarz w reżyserii Jana Hussakowskiego to potraktowana z humorem i dystansem do spraw ludzkich opowieść przedmiotów. Publiczność, razem z aktorami Teatru Siemaszkowej zanurkuje w świecie złożonym z obiektów, aby za ich pośrednictwem opowiedzieć o odrzuceniu, wykluczeniu, poszukiwaniu sensu własnego istnienia i przynależności.
 
Bilety na poszczególne wydarzenia spektakle 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych można nabyć osobiście w Kasach Teatru oraz poprzez stronę internetową. Bilety na spektakle, zależnie od dnia, są w cenie 50-80 zł (parter), 35-60 zł (balkon). Bilety na koncerty po spektaklach kosztują 30 zł, a na czytanie performatywne – 10 zł. 
 
26. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe [PROGRAM]
 
Piątek, 14 lutego 2020 
19:00 „Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna” Igi Gańczarczyk i Darii Kubisiak, reżyseria Cezary Tomaszewski, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (110  min)/ Duża Scena
21:00 Wino-Muzyka-Ich Trzech
„Nie całuj mnie pierwsza” - koncert walentynkowy w wykonaniu Michała Chołki, Mateusza Mikosia i Roberta Żurka/ foyer
 
Sobota, 15 lutego 2020
18:00 „Opowieści o Iwanie” Iwana Mikolajczuka, reżyseria Wadym Sikorskij, Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. M. Zańkowieckiej we Lwowie (120 min, 1 przerwa)/ Duża Scena
20:30 Wino-Muzyka-Taniec
„Love Love Love” - wieczór muzyczno-taneczny z Magdą Skubisz i Domarski Band/ foyer
 
Niedziela, 16 lutego 2020
16:00 „dom galeria” Alicji Kobielarz, reżyseria Jan Hussakowski (czytanie performatywne)/ Scena Nowej Dramaturgii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie/ Szajna Galeria
18:00 „Salto w tył” Oty Pavla, reżyseria Maćko Prusak, Teatr Ludowy w Krakowie (110 min)/ Duża Scena
20:00 Wino-Muzyka-Ona
Recital Justyny Szafran „The Best Of”/ foyer
Miejsce Teatr im. Wandy Siemaszkowej ul. Sokoła 7-9, 35-010 Rzeszów
Kasa biletowa:
Kasa nr 1/ Dział Sprzedaży i Marketingu
pon.–pt.: 8:00–16:00
tel. 17 853 22 52, 17 853 20 01, w. 330, 341

Kasa nr 2/ przy Głównym Wejściu
wt.–niedz.:15:00–19:00 (lub do czasu rozpoczęcia spektaklu)
tel. 17 850 89 89
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy także do zakupu biletów on-line na www.teatr-rzeszow.pl (zakładka „kup bilet”) oraz telefonicznie w godzinach pracy poszczególnych kas.

Rezerwacje
Wykupu rezerwacji na spektakl repertuarowy należy dokonać najpóźniej na jeden dzień przed planowanym przedstawieniem. Rezerwacje na spektakle i wydarzenia festiwalowe należy wykupić najpóźniej na siedem dni przed planowanym wydarzeniem.