layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Mielec: spotkanie Jackiem Hugo-Baderem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

mielec spotkanie bader

Jacek Hugo-Bader odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Mielcu 8 listopada. Weźmie udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.

To polski dziennikarz i reportażysta, od początku lat 90. związany z „Gazetą Wyborczą”. Jacek Hugo-Bader od 1982 działał w opozycji demokratycznej. Był ostatnim szefem kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej, podziemnej struktury „Solidarności”, wydającej tygodnik „Wola” i drukującej „Tygodnik Mazowsze”.

W „Gazecie Wyborczej” pracował początkowo przy kolportażu. W 1991 po wygranym konkursie dołączył do działu reportażu. Zajął się w szczególności krajami byłego ZSRR. W 2011 roku udał się w podróż autostopem z Magadanu do Jakucka. Zapis podróży w postaci tekstów i nagrań ukazywał się na bieżąco w „Gazecie Wyborczej”, po czym wraz z nowymi reportażami trafił do wydanej w grudniu tegoż roku książki Dzienniki kołymskie.

W 2014 odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Otrzymał nagrody: Grand Press (dwukrotnie – w 1999 i 2003) oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (w 2010 za książkę Biała gorączka). Ponadto Biała gorączka została w 2010 nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za W rajskiej dolinie wśród zielska (2013)[10] i za Skuchę (2017). W 2012 za Dzienniki Kołymskie został uhonorowany nagrodą „Czwarty Żywioł”, przyznawaną głosami publiczności 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie.

W 2016 Jacek Hugo-Bader był autorem głośnej prowokacji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Wybrał się na masz 11 listopada z twarzą pomalowaną na czarno.

Spotkanie Hugo-Badera z mielczanami odbędzie się w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, 8 listopada o 17:00.

Miejsce MBP SCK w Mielcu ul. Kusocińskiego 2,