layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Interaktywna wystawa "Powrót do szkoły"
Kontakt www.plazarzeszow.pl

rzeszow plaza

CH Plaza Rzeszów, jak co roku przygotowuje imprezę z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Tym razem organizatorzy stawiają na ciekawą formę prezentacji różnych zagadnień naukowych. Główną częścią imprezy „Powrót do szkoły” będzie interaktywna wystawa pt. „Co słychać”, przygotowana przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Wystawa składa się z 12 wyjątkowych eksponatów. Wszystkie są całkowicie interaktywne, a cześć z nich pozwala na jednoczesną interakcję większej liczby osób.

Odwiedzający wystawę będą mogli dowiedzieć się m.in. jak działa zwierciadło akustyczne, klapkofon pozwalający zagrać proste melodie oraz modulator głosu. Na specjalnie stworzonych eksponatach będzie można także zobacz swój głos, poznać pierwszy w historii instrument elektroniczny, skomponować swoją melodię, zobaczyć falę dźwiękową, zagrać na dzwonach rurowych i dowiedzieć się jak powstają figury Chladniego. Wystawa prezentowana będzie w CH Plaza Rzeszów od soboty 31 sierpnia 2019 r. aż do końca września.

Dodatkowo w dwa weekendy 7 i 29 września 2019 r. Rzeszowska Plaza zaprasza na „Elektryzujące eksperymenty”, podczas których będzie można zobaczyć specjalne pokazy z aerodynamiki i termodynamiki. Będą to zajęcia łączące wykłady popularnonaukowe z formą pokazową. Dzięki wykorzystaniu doświadczeń w efektowny sposób zaprezentowane zostaną otaczające nas zjawiska, procesy i urządzenia oparte na elektryczności.

Uczestnicy pokazów w CH Plaza Rzeszów będą mogli poznać istotę elektryczności, zrozumieć, dlaczego niektóre przedmioty się elektryzują i do czego takie zjawisko może posłużyć. Młodzież będzie mogła zaobserwować wyładowania elektryczne w zjonizowanym gazie, jak również przepływ ładunków przez ludzkie ciało czy bezprzewodowe zapalanie lamp jarzeniowych. W wielu doświadczeniach uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział. Zaprezentowane zostaną niesamowite urządzenia m.in. akcelerator Van de Graaffa, elektrometr Brauna czy kula plazmowa.

Powitanie szkoły w CH Plaza Rzeszów rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia 2019 i potrwa do końca września.

Miejsce CH Plaza Rzeszów,