layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Kalnica: Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues

kalnica bluesPrzegląd muzyczno- poetycki pod nazwą Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues – będzie imprezą cykliczną – coroczną. Pierwsze spotkanie odbywać się będzie w Kalnicy w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne BOGDANKA.

Można już rezerwować miejsca noclegowe w Ośrodku (Tel. 500-359-238).

Organizatorem jest Fundacja ,,Karpaty Naturalnie”.

Dzień pierwszy – 28 czerwiec – piątek

16.00 – Otwarcie Festiwalu.
16.00- 17.00 – Konkurs Poezji Bieszczadzkiej i wręczenie nagród dla Laureatów
17.00 - 18.30 – Bieszczadzki Grajek, – czyli wspomnienia Chmiela w słowach i muzyce Przyjaciół
18.30 – 21.00 Scena Poezji śpiewanej - bieszczadzcy artyści
21.00 – 24.00 – Scena otwarta dla wykonawców – (decyduje kolejność zgłoszeń – maksymalnie 3 utwory – mile widziany utwór Chmiela, bądź dla Chmiela)

Dzień drugi – 29 czerwiec – sobota Start godzina 12.00

12.00 – konkurs piosenki ,,O Chmielowy Kapelusz” (3 utwory, w tym obowiązkowo jeden z repertuaru ,,Chmiela”)
14.00 – Otwarta scena, o kolejności występów decyduje kolejność zapisów (zespoły – maksymalnie 4 utwory, soliści – 3 utwory)
18.00 – Ogłoszenie werdyktu konkursu piosenki i występ laureata
18.30 – Koncert
19.30 – Koncert
20.30 – Koncert
22.30 i potem jam session w ośrodku tzw. mała scena

Impreza jest organizowana pierwszy raz. Skupiać ma zapaleńców i miłośników bieszczadzkich klimatów. Bez nadęcia, sztywnych reguł i wszechobecnej komercji. Wielbimy Bieszczady, lubimy poezję, kochamy bluesa. Wspominamy Chmiela. Czysty, bezinteresowny, naturalny spektakl. Impreza nie będzie biletowana. Koszty, które zostaną poniesione (m. in. niezbędne – nagłośnienie, scena) pokrywane będą z pamiątkowych cegiełek rozprowadzanych w trakcie imprezy. O ich nabywanie prosimy wszystkich uczestników.

Spotkanie będzie plenerowe, organizatorzy zapewniają pogodę ducha oraz parasole w razie deszczu. Mamy nadzieję, że czerwcowe niebo nie odmówi nam szczelnego dachu, a wszystkim da prawdziwe bieszczadowanie, jak to wcześniej bywało.
W Ośrodku jest możliwość zjedzenia obiadów, będzie grill, będą ciepłe potrawy i napoje (niekoniecznie ciepłe - także bezalkoholowe).
Od 1 lutego do końca kwietnia prosimy o zgłaszanie osób i zespołów chętnych do wystąpienia na scenie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W Zgłoszeniu proszę podać ilość osób na scenie oraz imię i nazwisko i kontakt telefoniczny.

Szczegóły dotyczące Konkursów – poezji i piosenki oraz regulaminy i pliki zgłoszeń do pobrania na stronie: www.chmielu.com.pl 

Miejsce Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne Bogdanka Kalnica 5, 38-608 Wetlina