layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

rzeszow koncertŚwięty Augustyn napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli...”. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, którzy już od 17 lat zbierają się w Boże Ciało w rzeszowskim Parku Sybiraków, by wieczorem uwielbiać Boga najpiękniejszymi utworami muzyki chrześcijańskiej. W tym roku zaśpiewają ponownie, 20 czerwca o godz. 19.

„Historia koncertu zaczęła się w maju 1981 roku w Meksyku. Weszliśmy w nocy do jednej z restauracji, a muzyka, która dobiegała do naszych uszu, nie miała nic wspólnego z tzw. muzyką knajpową. Trzy czteroosobowe orkiestry chodziły między stolikami, co jakiś czas ktoś je zatrzymywał, wręczał banknot i zamawiał utwór. Uzgadniali szybko między sobą tonację i zamawiający zaczynał śpiewać, a orkiestra mu akompaniowała. Wtedy bardzo mocno odezwało się we mnie stare jazzowe porzekadło: ‘Jeśli chcesz posłuchać dobrej muzyki, to sobie zagraj sam’. Tak powstał pomysł na koncert – marzenie mojego życia”, wspomina Jan Budziaszek w „Dzienniczku perkusisty IV”, pomysłodawca koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, perkusista Skaldów i świecki rekolekcjonista.

Budziaszek długo szukał chętnych do organizacji takiego przedsięwzięcia, aż w końcu znalazł ich w Rzeszowie. Byli to księża Andrzej Cypryś i Mariusz Mik z parafii pw. Podwyższenia Krzyża na Baranówce. Na efekty współpracy nie trzeba było długo czekać. W 2003 roku wystartowała 1. edycja wydarzenia i tak już zostało do dzisiaj.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to swego rodzaju fenomen społeczny, który w jednym miejscu i czasie gromadzi ponad 40 tys. ludzi. W tym roku wydarzenie odbędzie się 20 czerwca. Wielotysięczny tłum już po raz siedemnasty zbierze się w Boże Ciało w rzeszowskim Parku Sybiraków, by wieczorem uwielbiać Boga śpiewem i modlitwą. Perkusista Skaldów jak zawsze zainauguruje wydarzenie słynnym już pytaniem: „Chcecie posłuchać dobrej muzyki? Tak! To zagrajcie sobie sami! Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy wtedy, gdy sam coś tworzy własnymi rękami”.

O godz. 19 na scenie pojawią się artyści chrześcijańskiej sceny muzycznej, znani już z poprzednich edycji koncertu. Oprócz Jana Budziaszka zaśpiewają m.in: Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Łukasz Kluczniak, Tamara Przybysz, Leopold Twardowski, Krzysztof Antkowiak, Magda Anioł i Adam Szewczyk, Tomas Celis Sanchez oraz finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Tegoroczny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha będzie tradycyjnie transmitowany w Telewizji Trwam oraz drogą internetową na kanale YouTube we współpracy z Katolicką Telewizją Serbinów , a także Telewizją Rzeszów.

https://www.biznesistyl.pl

Miejsce Rzeszów