layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Nowa Dęba: MILITARIADA 2019

nowad4eba militariadaZapraszamy na 11. edycję Militariady

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie już jedenasty raz zamieni się w poligon muzyczno-militarny. Militariada funkcjonuje już 11 lat i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym na mapie Podkarpacia, dlatego Województwo Podkarpackie ponownie jest partnerem imprezy! Jak co roku stanowić będzie swoisty miks, najróżniejszych wydarzeń, dla których wspólnym mianownikiem jest Nowa Dęba, miasto związane z poligonem i z zakładami zbrojeniowymi. 15 i 16 czerwca muzycznymi gwiazdami Nowej Dęby będą: KOMBI oraz VELVET, a przed nimi na scenie pojawią się: Fast Fingers, ODS, Sviatyj, The Louders. W niedzielę organizatorzy zapraszają na odlotowo-wybuchową rekonstrukcję „Bijcie na mnie. Naszych już tu nie ma! Głusiec 1944” z udziałem samolotu i efektów pirotechnicznych. Nowością na Militariadzie będzie sobotnia dyskoteka pod gwiazdami.

W trakcie Militariady ponadto dostępne będą tematyczne: dioramy, pokazy, stoiska, sklepiki. Każdy będzie mógł zabawić się w wesołym miasteczku i dobrze zjeść w strefie gastronomicznej. Na imprezie zapraszamy do korzystania z takich atrakcji jak: zabawy i konkursy dla małych i dużych, dynamiczne pokazy militarne, przejażdżki pojazdami wojskowymi oraz wiele innych atrakcji.

Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa Jednostka Wojskowa 2090. 81 lat temu, w 1937 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu. Organizując Militariadę chcemy podkreślać militarny charakter Nowej Dęby. Także w tym roku część naszego miasta, jak w latach ubiegłych, zamieni się w pole bitwy, z wykorzystaniem czołgów, grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego. – mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

Zapraszamy widzów do obejrzenia całego programu artystycznego, w którym zaprezentują się nasze lokalne grupy artystyczne oraz znakomite zespoły muzyczne. Ciekawą atrakcją będzie możliwość zwiedzania sprzętu bojowego z Huty Stalowa Wola, która zaprezentuje platformę minowania narzutowego „Baobab” oraz swój najnowszy produkt – artyleryjską haubicę samobieżną „Kryl” – informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Wyjątkowe stoiska zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET oraz Huta Stalowa Wola. To firmy skupione w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, które swoją działalność zapoczątkowały przed II wojną światową w ramach planu COP. Dzisiejszy DEZAMET, świętujący swoje 80-lecie, jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie dał podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych. Ważnym partnerem Militariady są Zakłady Chemiczne Siarkopol, które aktywnie wspierają jej organizację a także Wojsko Polskie, które co roku wystawia pojazdy bojowe, lekkie i ciężkie oraz prezentuje najróżniejszy asortyment wojskowy, z pokazami dynamicznymi włącznie. Goście odwiedzający Militariadę będą mogli w niedzielę skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów. Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Dodatkową atrakcją będą prowadzone przez lekarzy pogadanki i możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

Na koniec warto dodać, że Nowa Dęba zaprasza jak zawsze swoich Mieszkańców oraz wszystkich, którzy chcą przyjechać i poznać unikalny charakter miasta podczas największej imprezy militarnej w regionie.

Miejsce Nowa Dęba