layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: najnowsze sportowe samochody na rzeszowskim Rynku

Szybkie samochody, urokliwe zakątki Polski oraz najciekawsze drogi. Członkowie Positive Ways Polska 2019 przemierzając sportowymi wozami Warszawę, Wrocław, Kraków i Arłamów chcą zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek” w Rzeszowie. Finał 6-dniowej wyprawy już w środę, 12 czerwca na rzeszowskim Rynku, którego płyta po raz pierwszy w historii przeobrazi się w parking dla 20 najnowszych perełek motoryzacyjnych. Znajdzie się miejsce dla 800-konnego Ferrari, Lamborghini Huracan Performante oraz Aventador SVJ – obecnego rekordzisty toru Nürburgring w Niemczech.

Positive Ways skupia właścicieli sportowych samochodów, którzy wspólnie organizują pełne adrenaliny wyprawy samochodowe. Sympatycy czterech kółek zza szyby swoich sportowych, nowoczesnych i kosztownych modeli podziwiają najbardziej malownicze zakątki Europy. Byli już w Monte Carlo, Włoszech, Pirenejach i na Bałkanach.

- Nasze wycieczki są tematyczne, a trasy które tyczymy szczegółowo przestudiowane i objechane. Podczas każdej z wypraw, serwujemy idealnie rozplanowany dzień. Priorytetem są dla nas uczestnicy – ludzie, dla których motoryzacyjny lifestyle, to życiowy lifestyle – mówi Wojciech Szczęsny, współorganizator Positive Ways Polska 2019.

Tegoroczna wyprawa dla członków Positive Ways będzie inna niż wszystkie. Po raz pierwszy w historii objadą Polskę, goszcząc w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Arłamowie i stolicy Podkarpacia. Podczas 6-dniowej wyprawy po kraju chcą zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek” w Rzeszowie.

- Cała akcja ma na celu zebranie pieniędzy na zakup samochodu do naszej placówki oraz zorganizowanie dzieciom wakacji – mówi Anna Dworak, dyrektor Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek” w Rzeszowie.

W trasę wyruszyli 7 czerwca spod Pałacu Alexandrium położonego 13 kilometrów od Warszawy. Dzień później dotarli do stolicy, gdzie odbył się huczny start pierwszej tegorocznej wyprawy Positive Ways. Kolejny przystanek to Tor Silesia Ring we Wrocławiu, który odwiedzą w niedzielę, 9 czerwca. Tam odbędą się licytacje oraz zbiórka pieniędzy dla podopiecznych „Tęczowego Domku”. Jeszcze tego samego dnia wyruszą w kierunku Krakowa. Dzień później będą już w drodze do Arłamowa, gdzie spędzą dwie noce. Na zamkniętym lotnisku, nieopodal hotelu sprawdzą możliwości swoich sportowych perełek, aby w środę, 12 czerwca wjechać na płytę rynku w Rzeszowie. Tutaj odbędzie się też finał wyprawy, gdzie uroczyście zostaną wręczone zebrane dla dzieciaków pieniądze.

O godz. 13 do stolicy Podkarpacia wjedzie 20 sportowych samochodów. Nie zabraknie 800-konnego Ferrari, Lamborghini Huracan Performante oraz Aventador SVJ - obecnego rekordzisty toru Nürburgring w Niemczech czy Bentley’a Continental GT. Każdy będzie mógł obejrzeć modele z bliska.

Imprezę uświetnią występy wokalne przygotowane przez Annę Czenczek i Annę Domaradzką, koncert „Waldemar Wywrocki dzieciom”, pokazy sztuk walki i akrobacji rowerowych oraz prezentacja najnowszych trendów modowych dla matki i córki. Dodatkowe atrakcje to malowanie twarzy, trening piłki nożnej z Akademią Piłkarską Młode Wilki z Lubeni oraz pokazy ratowników z Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce Rzeszów