layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Wystawa interaktywna Pratt & Whitney Rzeszów

190508 rzeszow wystawaPrzygoda związana z nauką jest niesamowita! Przekonamy się o tym wspólnie podczas wystawy interaktywnej organizowanej przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nich zjawisk zapraszamy w dniach 20 maja - 13 czerwca do siedziby firmy PWR przy ul. Hetmańskiej 120 na niezwykłą interaktywną wystawę podzieloną na dwie strefy tematyczne: „Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak przeznaczony dla zorganizowanych grup szkolnych. Zapisy dostępne są od dziś do 6 maja poprzez formularz: https://forms.gle/yuKcWZyc99komfsg7 Szczegóły dotyczące rezerwacji terminów, zostaną przesłane po uzupełnieniu formularza.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy będzie mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Lecz to nie wszystko, to dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabiorą Was takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoni niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełni ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska lepiej niż niejedna książka do fizyki. Nasza interaktywna wystawa to gwarancja doskonałej zabawy i możliwość nauki poprzez doświadczenie, a ta nie ma sobie równych.

Zwiedzanie wystaw będą poprzedzały interesujące pokazy naukowe.

Do zobaczenia!

Miejsce Pratt & Whitney ulica Hetmańska 120, 35-078 Rzeszów,