layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Pawłosiów: "10 strzałów ku chwale Ojczyzny"

pawlosiow strzalyZe względów na pogodę organizatorzy "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" o Puchar Starosty Jarosławskiego, przenieśli wydarzenie z 3 maja na 9 czerwca, dzień, który jest poświęcony pamięci jarosławskich żołnierzy AK, zamordowanych przez Niemców w czerwcu 1944 roku. To już w tę niedzielę!

Ta tradycja ma swoje korzenie jeszcze w czasach przedwojennych. Wtedy cieszyła się bardzo dużą popularnością. Dziś na terenie powiatu jarosławskiego reaktywuje ją Związek Strzelecki „Strzelec" Józefa Piłsudskiego i 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” o Puchar Starosty Jarosławskiego ma wymiar nie tylko patriotyczny, ale także charytatywny, bo będą zbierane pieniądze na rehabilitację Seweryna Garczewskiego, syna polskiego żołnierza. Organizatorzy i partnerzy zapraszają 9 czerwca, od godziny 10.00 na strzelnicę powiatową do Malenisk!

Zawody strzeleckie będą się odbywać już od godziny 10.00 do 17.00. Wszyscy chętni (oczywiście pełnoletni) będą mieli do wyboru broń krótką (pistolet Glock17) oraz długą (karabinek AR15, karabin AKM oraz karabin snajperski Remington M700). 10 strzałów – w przypadku karabinu snajperskiego 4. - będzie wartości 40 złotowej cegiełki, która trafi na rehabilitację Seweryna.

- Ustaliliśmy z partnerami, że naszym celem jest by „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” było wydarzeniem cyklicznym, towarzyszącym świętom narodowym – mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, o którego puchar będą toczyć się zawody. – Chcielibyśmy w ten sposób wypromować patriotyczne idee towarzyszące Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec Józefa Piłsudskiego” i Wojskom Obrony Terytorialnej, reprezentowanym w tym przypadku przez 3PBOT, a konkretnie 34 batalion lekkiej piechoty.

Od godziny 13.00 do zawodów zostanie dołączona kolejny punkt programu – piknik. Będą m.in. atrakcje dla dzieci i wojskowe jedzenie. Dla chętnych zorganizowany zostanie także bezpłatny transport (kursy z dworca PKS i strzelnicy w Maleniskach).

Miejsce Pawłosiów