layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów: Lubelska Federacja Bardów w Teatrze Maska

rzeszow maskaStowarzyszenie Poetycki Rzeszów zaprasza na II spotkanie z cyklu „(Nie)codzienna dawka poezji” który odbędzie się w Teatrze Maska w dniu: 07.06.2019r. o godzinie 19:00. Tym razem będziemy gościć w Rzeszowie „Lubelską Federację Bardów”.

Lubelska Federacja Bardów

Najbardziej energetyczna piwnica artystyczna. Istnieje od 1999 roku. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Wydała czternaście płyt w tym dwie DVD.

Kilka słów o Stowarzyszeniu

Od wielu lat związani jesteśmy z organizacją Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. Piosenka literacka jest bardzo bliska naszym sercom. Rozmawiając w kuluarach z wykonawcami dowiedzieliśmy się, że bardzo chcieliby zaprezentować swoją twórczość w Rzeszowie. To właśnie te rozmowy i zamiłowanie do poezji skłoniło nas do założenia Stowarzyszenia Poetycki Rzeszów.

Celem statutowym Stowarzyszenia jest:

a. Upowszechnianie kultury muzycznej wśród dorosłych mieszkańców miasta Rzeszowa oraz dzieci i młodzieży.
b. Popularyzacja wśród mieszkańców Rzeszowa różnych stylów muzycznych szczególności poezji śpiewanej.
c. Umożliwienie mieszkańcom Rzeszowa uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych zaliczanych do kultury wysokiej.

Chcielibyśmy upowszechniać gatunek piosenki literackiej a zarazem stworzyć miejsce gdzie artyści mogliby podzielić się swoim dorobkiem z podkarpacką publicznością. W przyszłości zależałoby nam także na promocji młodych wykonawców, którzy są obecnie na początku swojej artystycznej drogi.

Miejsce  Teatr Maska, Adama Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów