layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: II Galicyjski Festiwal Książki im. Modesta Humeckiego w BWA

krosno ksiazkaII Galicyjski Festiwal Książki podąża za kolejnym „galicyjskim” twórcą, przewyższającym czasy, w jakich przyszło mu żyć i tworzyć, także zapomnianym - dr. Modeście Humeckim, lekarzu, zasłużonym społeczniku (powstanie krośnieńskiego „Kopenika”), burmistrzu Krosna i łemkowskim twórcy – poecie, eseiście.

Z tegoż powodu zagoszczą pisarze ze Śląska (Tomasz Niedziela, Krzysztof Kasperczyk), odwołujący się do Łemkowszczyzny. Organizator - krośnieńskie stowarzyszenie Pod Karpatami zaprasza na spotkanie autorskie („Skrawek Nieba”), a następnie recital Jacka Pikuły – wyjątkowego człowieka i barda (obecnie żyjącego na Pogórzu Dynowskim), którego działania znane są w całym kraju.

Wśród galicyjskich bezkompromisowych artystów młodego pokolenia w piątkowy wieczór (7 czerwca) wystąpi z projektem „Nędza” Mateusz Nocek, zaś w kolejny dzień festiwalu zaprezentuje swój prozatorski debiut „Pociąg Wykolejeńców”.

Michał Szymko podróznik-dziennikarz rodem z Dukielszczyzny opowie o swojej najnowszej książce „Daleko/Blisko. Historie o tym, jak dogonić świat”. Nie zabraknie też spotkań dotyczących historii regionu, etnologii i archeologii, na które organizatorzy zapraszają wraz ze Zdzisławem Skrokiem i Stanisławem Krycińskim.

W trakcie wydarzenia będzie można nabyć publikacje autorów biorących udział w festiwalu. Nie zabraknie też propozycji związanych ze sztukami wizualnymi, filmu dokumentalnego oraz warsztatów artystycznych dla dzieci (organizowanych przez BWA), a także coś dla myślących o przygodzie z pisaniem, wydaniem własnej książki.

Wstęp wolny

Miejsce BWA (Krosno, ul. Portiusa 4)