layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Beata Ostrowicka i krośnianie czytają dzieciom

190603 krosnoW ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - w tym roku organizowanego pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie” - zapraszamy na spotkanie z Beatą Ostrowicką.

Gośćmi specjalnymi spotkania będę członkowie Klubu Sportowego BUDO.

Beata Ostrowicka - autorka książek dla dzieci i młodzieży /m.in: "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole", " Bobek, wyprawa i rzeczy w sam raz ", „Eliksir przygód”, „Tajemnica szkatułki”, "Anatol i przyjaciele", "Świat do góry nogami", "Wyć się chce"/.

Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje". Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci – "Miś" i "Świerszczyk". Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. "Ale ja tak chcę!" zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Miejsce Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie Krosno, ul. Wojska Polskiego 41