layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno Biega

Każdy, kto choć trochę biega, powinien spróbować swoich sił w górach. W końcu mieszkamy w terenie górskim. Właśnie po to powstał cykl biegów górskich „Krosno biega”. Odbędzie się już po raz piąty.

Organizatorowi zawodów, Fundacji Ultra z Krosna, zależy na zainteresowaniu wydarzeniem jak największej liczby mieszkańców Podkarpacia. Nie chodzi im tylko o wprawnych i zagorzałych biegaczy. Do rywalizacji może stanąć każdy, kto po prostu lubi biegać i to w pięknych okolicznościach przyrody.

„Krosno biega” odbędzie się w urokliwych zakątkach Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, w Odrzykoniu, na terenie gminy Wojaszówka. To idealna alternatywa dla miejskich konkursów biegowych, które cieszą się ogromną popularnością w całej Polsce. - Po co biegać po chodnikach i asfalcie, skoro można robić to na łonie natury? - zastanawia się jeden ze stałych uczestników imprezy.

- Obiektywnie rzecz biorąc, jak na ten dystans, to będzie dość trudny bieg. Chociaż nie, nie trudny. Powiedzmy, że ambitny. Bez wątpienia dla kogoś, kto nigdy nie biegał po górach, będzie to wyzwanie, ale na pewno takie, z którym można sobie poradzić – tłumaczy Krzysztof Gajdziński z Fundacji Ultra.
Tegoroczna edycja „Krosno biega” składać się będzie z 3 osobnych biegów:

23 maja (środa) - ZEMSTA REJENTA - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m, start 18.00;
27 czerwca (środa) - ZEMSTA CZEŚNIKA - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m, start 18.00;
1 sierpnia (środa) - ZEMSTA KLARY - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m, start 18.00.

Nazwy poszczególnych biegów nawiązują do "Zemsty" Aleksandra Fredry. - Wiele osób nie jest świadomych, że Kamieniec to właśnie ten zamek, na którym rozgrywa się akcja słynnego dzieła Fredry. Nazwami z jednej strony chcieliśmy trochę zaintrygować i zainteresować imprezą, z drugiej przypomnieć historię "Zemsty" - mówi Gajdziński.

Na biegi można zapisać się: tutaj.

Opłata wpisowa na każdy odcinek wynosi: 25 zł (płatność przelewem –najpóźniej 3 dni przed startem) lub 30 zł (płatność gotówką w biurze zawodów). Wszystkie szczegóły na temat rejestracji można znaleźć na stronie internetowej zawodów: krosnobiega.pl.

Miejsce Krosno