layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Rzeszów?galeria Nierzyczywista: Zobacz Tryptyk Uliczny i weź udział w Duowernisażu
Kontakt aparatcaffe.pl/inicjatywy/ulica/

W sobotę, 23 czerwca o godz. 17:30 w Galerii Nierzeczywistej rozpocznie się duowernisaż podsumowujący Tryptyk Uliczny, będący zbiorem fotografii autorstwa polskich i ukraińskich dokumentalistów prezentowanych na trzech wystawach w trzech lokalizacjach w Rzeszowie.

Kontynuacja imprezy nastąpi o godz. 18:30 w Atelier Aparat Caffe. Impreza jest częścią społeczno-dokumentalnego projektu ULICA.

Inicjatywa ULICA jest eksperymentem wykorzystującym fotografię do twórczego współdziałania i wizualnego dialogu między polskimi i ukraińskimi mieszkańcami Rzeszowa. Społecznie zaangażowane projekty fotograficzne rzeszowskich twórców dokumentalnych zostaną zaprezentowane w trakcie TRYPTYKU ULICZNEGO prezentującego trzy unikalne wystawy, a także w czasie DUOWERNISAŻU pod hasłem "Poznajmy się" podczas festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2018.

TRYPTYK ULICZNY
Jak widzimy Ukrainę?
Wystawa w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie
19.06 – 27.07.2018

Wystawa prezentuje niepublikowany dotąd dorobek fotograficzny członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, który jest pryzmatem polskich i dokumentalistów na Ukrainę. Wystawa jest konsekwencją próby odpowiedzi na pytanie: „Jak my widzimy Ukrainę?” i stanowi pretekst do rozmów na temat naszej wspólnej międzynarodowej przeszłości w czasie festiwalu ESK 2018. Ekspozycja dostępna nieodpłatnie w Atelier Aparat Caffe.
Autorzy wystawy: Sławomir Gibała, Małgorzata Korzec, Tomasz Kudasik, Jarosław Mazur, Rafał Orłowski, Jerzy Skiba, Agnieszka Szafirska, Jan Szczepański, Katarzyna Warańska, Artur Wysocki

Sami o sobie
Wystawa plenerowa w Parku Kultury i Wypoczynku Bulwary w Rzeszowie
21.06 – 31.07.2018

Co mają do powiedzenia o sobie polscy i ukraińscy mieszkańcy Rzeszowa? Dowiedzą się widzowie wystawy plenerowej "Sami o sobie", którzy będą mogli dokonać samodzielnego porównania podobieństw i różnic między mentalnością naszą i ukraińską. Ekspozycja powstała w wyniku społecznej fotoakcji "Powiedz nam coś o sobie" i warsztatów fotograficznych "Jak widzisz Rzeszów?" organizowanych przez Fundację Aparat Caffe, Estradę Rzeszowską, RSF i Fundację Rzeszowską w maju 2018 r.
Autorzy wystawy: Artur Wysocki, Stanisław Karsz, Katarzyna Warańska, Jerzy Skiba, Dominik Matuła, Anna Trojnar
Kurator: Ilona Dusza Kowalska

Jak jesteśmy widziani?
Wystawa w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie
21.06 – 11.07.2018

Wystawa umożliwia nam spojrzenie na nas samych przez pryzmat naszych ukraińskich sąsiadów, jest też punktem odniesienia do rozmów na temat tego, jak jesteśmy postrzegani przez ludzi, na których dotąd nie zwracaliśmy większej uwagi w naszej codzienności. Ekspozycja dostępna nieodpłatnie w Galerii Nierzeczywistej RSF.
Autorzy wystawy: Ludmila Mahovetska, Anastasiia Manoilova, Anna Kutsenko, Yordan Shebunchak, Vadym Petrovskyi, Serhii Uhera, Kateryna Galatiuk, Bozhena Klok, Nazariy Mandebura, Olena Khymera, Yevgen Reminetskyy, Oleksandra Iskrina, Alina Kufedchuk

POZNAJMY SIĘ NA DUOWERNISAŻU
23.06.2018.
start: 17:30 Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
kontynuacja: 18:30 Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24

Uwieńczeniem realizacji społecznie zaangażowanych projektów fotograficznych polskich i ukraińskich twórców dokumentalnych będzie uroczysty duowernisaż z poczęstunkiem, który rozpocznie się w sobotę 23.06.2018 o godz. 17:30 w Galerii Nierzeczywistej RSF i o 18:30 przeniesie się do Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie.

https://www.facebook.com/events/1817613811685810/

Miejsce Rzeszów