layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Gorzyce: Święto Czereśni w Trześni

gorzyce czeresniaKoncert zespołu Lesioki, zlot motocykli oraz degustacja czereśni – to tylko część atrakcji niedzielnego popołudnia w Trześni.

W niedzielę 17 czerwca br. do Trześni zapraszają Przewodniczący Rady Gminy Gorzyce – Krzysztof Maruszak wraz z radnymi gminy, radna Powiatu Tarnobrzeskiego – Teresa Lipińska oraz sołtys Henryk Matyka wraz z Radą Sołecką.

Święto Czereśni o godz. 16.15 rozpocznie koncert zespołu Lesioki. Po nim na scenie zaprezentują się trześniowskie talenty, czyli uzdolnione dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni oraz Gminnego Ośrodka Kultury – Domu Kultury w Sokolnikach, w tym między innymi laureaci tegorocznych stypendiów gminnych. Wieczorem zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Fire Play.

- W tym roku zaprosiliśmy Stowarzyszenie Miłośników Starych Motocykli „Gazela” z Grębowa. Podczas imprezy będzie można podziwiać zabytkowe jednoślady, ponadto strażacy najmłodszych na prezentacje sprzętu OSP oraz do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanym torze przeszkód – wymienia sołtys Henryk Matyka.

Jak obiecuje Krzysztof Maruszak, podczas imprezy będzie zasmakować różnych odmian owoców czereśni. - Nazwa miejscowości Trześń wzięła swoją nazwę od drzew, które jak pisał kronikarz Jan Długosz „zwarcie występowały w tym miejscu”, dlatego na tę pamiątkę od dwóch lat organizujemy święto z owocem w tle. W tym roku naszych gości będziemy częstować pysznymi czereśniami z Trześni.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy Gorzyce. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego i Wójt Gminy Gorzyce.

Patronat medialny: Radio Leliwa, Telewizja Lokalna, Echo Dnia, Super Nowości, Tygodnik Nadwiślański oraz portale itvWisła oraz rta24.eu.

Miejsce Trześń