layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Tarnobrzeg: Biegamy i pomagamy 2018. Julka.

tarnobrzeg biegamyCzawarty raz, Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Tarnobrzegu organizuje akcję charytatywną BIegamy i Pomagamy. W tym roku chcemy udzielić pomocy pięcioletniej Julii z Tarnobrzega.

Dziewczynka urodziła się zdrowa, zachorowała mając pięć miesięcy. Stwierdzono u niej szerokozakrętowość mózgu, niedowład czterokończynowy, zaburzenia rozwoju psychomotorycznego, padaczkę lekooporną tzw. zespół Westa. Dziewczynka potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, stałego leczenia farmakologicznego oraz stałej opieki logopedy, psychologa i pedagoga.

Koszty leczenia są bardzo wysokie, a refundacja tylko
w nieznacznym stopniu je pokrywa. Rodzice z ogromną determinacją podjęli wieloletnią walkę o zdrowie Julii, dlatego też zdecydowaliśmy się im pomóc.

Jak w poprzednich edycjach akcji chcemy zachęcić do aktywności fizycznej: środowiska zawodowe, dorosłych, studentów, młodzież i dzieci z tarnobrzeskich szkół i uczelni, propagując w ten sposób zdrowy styl życia wśród mieszkańców Tarnobrzega i okolic.

Każdego dnia w czasie trwania akcji w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, każda chętna osoba, będzie mogła przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Każdy kilometr to konkretna kwota pieniędzy przekazana na konto Julki.

Miejsce Tarnobrzeg