layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Narol: XVII Rajd Rowerowy Im. Kazimierza Patałucha

Już po raz 17-sty sprzed Ratusza Miejskiego w Narolu wyruszą uczestnicy Rajdu Rowerowego im. Kazimierza Patałucha. Rowerzyści pokonają ponad 20-kilometrową trasę upamiętniając byłego wójta i burmistrza gminy.

Tegoroczny rajd zaplanowano na najbliższą sobotę 9 czerwca. Rozpocznie się on o godz. 10:00 zbiórką uczestników przed Ratuszem Miejskim w Narolu. Chwilę później złożone zostaną kwiaty na grobie byłego wójta i burmistrza Narola Kazimierza Patałucha. W trasę rowerzyści ruszą około 10:30, a w trakcie objazdu pięknych okolic Roztocza zaplanowano m.in. wspólne ognisko z pieczeniem pierożków oraz degustację pierożków z kapustą.

Zgłoszenia do rajdu, który odbędzie się na trasie Narol – Dębiny – Łówcza – Płazów – Narol przyjmowane są do 8 czerwca pod nr tel. 16 631 71 31, kom. 603 896 195 lub osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Narolu.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest posiadanie sprawnego roweru i dobry humor. Organizator rajdu zapewnia: wyżywienie w trakcie rajdu (kiełbasa na ognisko, chleb, musztarda, keczup, woda mineralna) oraz ubezpieczenie wszystkich uczestników.

Kazimierz Patałuch był wójtem Narola od 1990 roku, a po odzyskaniu praw miejskich przez Narol w 1996 w następnych wyborach (1998) został burmistrzem. Tę funkcję pełnił przez trzy lata, kiedy niespodziewanie zmarł 15 grudnia 2001 roku. Wielu mieszkańców pamięta jak przed laty ulicami jeździł na swojej „kolarzówce”.

Miejsce Narol