layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Krosno: Dni Krosna - Miasta Szkła

Krosno dni CopyGłówna atrakcja to koncerty. Wystąpią m.in. Julia Marcell Trio i Halina Mlynkova.

08 czerwca 2018 (piątek) - 10 czerwca 2018 (niedziela)
Krosno
Wstęp wolny

Program Dni Krosna - Miasta Szkła:

8 czerwca 2018 (piątek)

W ramach Dni Krosna - Miasta Szkła odbędą się "VIII Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie" oraz zaplanowany dla najmłodszych, debiutujących wykonawców "Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej". Przewidziano także uroczystą sesję Rady Miasta Krosna połączoną z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie kultury i sportu oraz „Za zasługi dla Krosna”.

9 czerwca 2018 (sobota)

godz. 18:00 koncert Boleo & Follow the Riddim

Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie pracujący wraz z Follow The Riddim w nowej odsłonie. Współpraca zawiązała się z początkiem 2017 r. Wówczas zostały poczynione w studio pierwsze nagrania na debiutancką płytę zespołu, która ukaże się początkiem 2019 roku. Obecnie zespół czynnie koncertuje oraz występuję na wszelkich przeglądach muzycznych. Boleo & Follow The Riddim jako jedni z wielu zespołów z całego kraju, wystąpią w tym roku, 7 lipca podczas Ostróda Reggae Festival na konkursie Czwórka Reggae Contest.

godz. 19:00 koncert Julia Marcell Trio

Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy - ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments”z 2014, oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta „Proxy”.

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce - ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”(2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Na koncercie w Krośnie Julia Marcell wystąpi w składzie trio wraz z Anną Prokopczuk oraz Gosią Dryjańską.

godz. 19:00 koncert Haliny Mlynkovej

Piosenkarka pochodząca z Zaolzia. Wokalistka zespołu Brathanki (1998-2003), najbardziej kojarzona z przebojami „Czerwone korale”, „W kinie w Lublinie - kochaj mnie” i „Gdzie ten, który powie mi”. W 2011 wydaje własną solową płytę „Etnoteka” z przebojem „Kobieta z moich snów”. 5 marca 2013 roku odbyła się premiera spektaklu „Édith i Marlene” w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. „Édithi Marlene” to opowieść o przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek - ÉdithPiaf i Marleny Dietrich. Halina Mlynkova wcieliła się, z ogromnym sukcesem, w rolę Marleny Dietrich.

W 2013 przy współpracy z producentem Leszkiem Wronką wydaje płytę „Po drugiej stronie lustra”. Płytę promował przebój „Aż do dna”. Inny utwór z tej płyty „Ostatni raz” zdobywa 1 miejsce w Super Premierach na festiwalu w Opolu 2014 oraz nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów. W 2015 otrzymała dwie nominacje do nagród muzycznych Superjedynki w kategoriach: Super Przebój (za „Ostatni raz”) i SuperArtystka.
30 września 2016 - premiera autorskiej płyty „Życia mi mało”. To powrót w wielkim stylu. Płytę promuje oprócz teledysku „Kawa” wszystkim dobrze znany przebój „Zabiorę Cię”.

Subtelna, elegancka i przebojowa - taka jest Halina Mlynkova i takie są również jej piosenki. Melodyjne utwory, folkowe klimaty i pop na najwyższym poziomie to coś, co usłyszeć można na koncertach Haliny. Halina Mlynkova była też gościem prestiżowych projektów „Morowepanny” i „Panny wyklęte” z niepowtarzalnym utworem jej autorstwa „Panie generale”. Widzom telewizyjnym znana jest z takich programów jak „Bitwa na głosy” (2011), czy też z prowadzenia „The Voice of Poland” (2015) lub Sylwestrów z Dwójką (2014, 2015).

10 czerwca 2018 (niedziela)

To dzień poświęcony promocji działalności organizacji pożytku publicznego, organizacji pozarządowych, klubów i stowarzyszeń działających na terenie Krosna. Po raz trzeci w program Dni Krosna - Miasta Szkła wpisze się również organizowany w RCKP Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki” połączony z widowiskową paradą uczestników konkursu na krośnieński Rynek. Ważnym elementem niedzielnego programu będą obchody "Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną" połączone z „Pomarańczowym Przemarszem” ul. Staszica i Sienkiewicza na Rynek.

Miejsce Krosno