layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Lubaczów: Ogólnopolski Festiwal Słowa

lubaczow slowoPo raz dwudziesty recytatorzy, osoby śpiewające poezję, wykonawcy teatru jednego aktora i monodramatu rywalizować będą ze sobą w Lubaczowie. W 31 maja ruszy jubileuszowa edycja konkursu, który wypracował już swoją renomę – Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa.

Od początku Festiwal organizowany jest w celu popularyzacji i poznania twórczości wybitnych autorów, utrwalania piękna polskiego języka i kultury żywego słowa oraz stworzenia okazji do prezentacji autorskich pomysłów scenicznych. Wydawać, by się mogło, że obecnie te wartości poszły w zapomnienie. Jednak konkurs udowadnia, że młodzież chce dbać o swój język i polskie korzenie. Do rywalizacji zgłasza się spora liczba uczestników, którzy prezentują naprawdę wysoki poziom.

W ramach Festiwalu odbywają się trzy konkursy – Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety (tegorocznym bohaterem będzie Mariusz Olbromski) oraz Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”.

Miejsce Lubaczów