layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Kalendarz wydarzeń

Cieszanów: Piknik Historyczno-Militarny

cieszanow piknikInscenizacje walk wojennych, pokazy strojów i umundurowania oraz sprzętu i wyposażenia – tak pokrótce zapowiada się Piknik Historyczno-Militarny, który odbędzie się w niedzielę (27 maja) o godz. 15:00 przy Kąpielisku Wędrowiec w Cieszanowie.

Piknik to doskonała okazja, by zobaczyć jak wyglądało umundurowanie wojska Jana III Sobieskiego, żołnierzy Legionów Polskich czy uczestników wojny polsko-bolszewickiej i kampanii 1939 roku. Inscenizacje walk przedstawią Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów z Kielc, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 24 Dywizji Piechoty – Garnizon Jarosław, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Piechoty Legionów.

Dodatkowo odbędą się pokazy sprzętu i wyposażenia 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. Józefa Kustronia z Lubaczowa i Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – pojawią się dmuchańce i strzelnica oraz będzie można wziąć udział w konkursach wiedzy historycznej z nagrodami.

Podczas pikniku do puszek zbierane będą pieniądze dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie.

Miejsce Cieszanów