layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Festiwal Bieg Rzeźnika 2020

200608 rzeznikW najbliższy weekend odbędzie się VI edycja Festiwalu Biegu Rzeźnika zwana przez organizatorów wersją „wirusoodporną”. Popularny bieg w Bieszczadach nie zaoferuje m.in. wspólnych startów, expo, tradycyjnego biura zawodów i punktów odżywczych na trasie.


Aby odebrać pakiet startowy, każdy uczestnik będzie musiał wydrukować swoją kartę zawodnika i dostarczyć ją do biura, gdzie otrzyma m.in. numer startowy.

Na trasach nie zostaną zorganizowane punkty odżywcze, niezbędne zaopatrzenie ma znaleźć się w pakietach startowych. Dostarczona zostanie jedynie woda. Na mecie nie będzie dekoracji, przed biegami nie odbędą się odprawy.

– Organizacja imprezy wymaga co prawda dostosowania się do obecnej, zwariowanej sytuacji, ale myślę, że warto się dostosować po to, żeby wyjść w końcu z domów i pobiegać po prawdziwych górach. Podstawowe założenie imprezy pozostaje jednak niezmienione: dobrze się bawić biegając po górskich szlakach. Na wszystkie biegi rozciągamy też klasyczną rzeźnicką zasadę: zwycięzcami są wszyscy, którzy je ukończą – dodaje szef biegu.

Jak podali organizatorzy Biegu Rzeźnika, z programu imprezy zniknęły pozycje, które wiązały się z obecnością wielu ludzi w jednym miejscu i czasie.

Nie będzie wspólnych startów, festiwalowego miasteczka, expo i biura zawodów w tradycyjnej formie. Prawdopodobnie nie odbędą się biegi dla dzieci.

Startujemy indywidualnie (w Rzeźniku – parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z zadeklarowanym wyborem przedziału czasowego) w taki sposób, aby dobiec do mety w regulaminowym limicie (limity będą zliberalizowane). Jest w tym trochę z konwencji biegu wirtualnego, ale biegamy po realnych, oznakowanych trasach. Dzięki temu na szlakach będzie luźno i bezpiecznie – wyjaśnia Mirosław Bieniecki, dyrektor imprezy.

W miejscach publicznych, przede wszystkim w Cisnej uczestnicy będą musieli się poruszać w maseczkach.

 

Trasy Festiwalu Biegu Rzeźnika 2020
06-14 czerwca 2020

 

Pętla I Niebieska: Bieg Rzeźnika, Bieg Rzeźnika Hardcore, Rzeźnik Ultra

Po starcie wspinamy się czerwonym szlakiem na masyw Jasła na Wyżną i Rożki, po czym skręcamy w prawo, zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej i dalej w dół do Solinki. Później, trasa prowadzi w pobliżu stacji kolejki w Balnicy aż do drogi głównej, w którą skręcamy w prawo by po około 1km skręcić w lewo przy wiosce Maniów. Wspinamy się tam aż do przełęczy Żebrak gdzie dołączamy do standardowej trasy Biegu Rzeźnika. Dalsza trasa jest taka sama jak trasa Biegu Rzeźnika, do Cisnej biegniemy czerwonym szlakiem.

Pętla II Zielona: Bieg Rzeźnika, Bieg Rzeźnika Hardcore, Rzeźnik Ultra

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej) którym przemieszczamy się do Rożek i tym razem biegniemy dalej czerwonym szlakiem prosto. Nie skręcamy w prawo tak jak na pętli czerwonej. Szlak czerwony towarzyszy nam aż do zbiegu z Ferreczatej gdzie trafiając na szeroką szutrówkę skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach skręcamy w szustrówkę która będzie zamieniać się w ścieżkę doprowadzającą nas do szczytu Paportna na którym skręcamy w prawą stronę by dobiec do szlaku granicznego gdzie także skręcamy w prawą stronę . Szlakiem granicznym dobiegamy do Okrąglika skąd szlakiem czerwonym dobiegamy do Cisnej.

Pętla III Żółta: Rzeźnik SKY, Bieg Rzeźnika Hardcore, Rzeźnik Ultra

Z Cisnej ruszamy czerwonym szlakiem (tak samo jak początek pętli niebieskiej i zielonej) Na Rożkach skręcamy w prawo zbiegając w dół do Lisznej. Wspinamy się dalej na masyw Hyrlatej gdzie skręcamy w lewo. Szlakiem niebieskim zbiegamy do Roztok Górnych a następnie po oznaczeniach organizatora wbiegamy na Jasło , skręcamy w lewo w szlak czerwony którym dobiegamy do mety (tak samo jak na pętli zielonej).

Pętla IV Czerwona: Rzeźniczek, Rzeźnik SKY 

Po starcie rozpoczynamy wyzwanie przemieszczając się czerwonym szlakiem w kierunku masywu Jasła ale już na pierwszej krzyżówce skręcamy w lewo w utwardzoną stokówkę. Ta droga po zboczu masywu będzie Wam towarzyszyć aż do czerwonego szlaku na wysokości Smereka gdzie skręcamy w prawo w wspomniany szlak czerwony. Od tego miejsca możecie napotkać uczestników wyzwania z innych dystansów którzy będą przemieszczać się w odwrotnym kierunku. Czerwony szlak doprowadzi Was do samej mety a po drodze miniecie połoniny z których będziecie mogli podziwiać piękne widoki.

Pętla Szara 10 km: Dycha na Jeleni Skok

Ta trasa jako jedyna oznaczona będzie tasiemkami Rzeźnickimi (pozostałe trasy tabliczkami). Na początku pokonacie Jeleni Skok gdzie na szczycie stoi wieża widokowa z której roztacza się piękna panorama. Zbiegając z góry dobiegniecie do utwardzonej drogi którą dotrzecie aż w rejon Majdanu. Tam czeka Was kolejne wyzwanie czyli góra Hon z której czerwonym szlakiem traficie do mety w Cisnej.

 

Uczestnicy VI Festiwalu Biegu Rzeźnika otrzymają w pakietach zestaw odżywek i napojów oraz drobny prowiant. Na trasę Biegu Rzeźnika, Biegu Rzeźnika Ultra oraz Biegu Rzeźnika Sky należy zabrać ze sobą niezbędne produkty żywnościowe oraz wystarczający zapas wody/napojów na ok. 42km. W Cisnej, gdzie jest start i meta jest możliwość pozostawienia zaopatrzenia, pożywienia się oraz uzupełnienia zapasów. Zalecamy, aby pozostawić w Cisnej samochód lub “worek z przepakiem” w sąsiedztwie startu/mety i w ten sposób skorzystać z własnego “przepaku”.

Uzupełnienie wody na trasie możliwe będzie także na wysokości Smereka na skrzyżowaniu czerwonego szlaku turystycznego schodzącego z Fereczatej z tzw. „Drogą Mirka” oraz na Przełęczy Żebrak.

 

Bieg należy kontynuować w wyznaczonej kolejności pętli a czas nie ulega zatrzymaniu w trakcie przerwy uczestnika między pętlami.

  • Zamknięcie trasy niebieskiej (wyjście) 13 czerwca 2020 o godz. 8:00
  • Zamknięcie trasy zielonej (wyjście) 13 czerwca 2020 o godz. 16:00
  • Zamknięcie trasy żółtej (wyjście) 13 czerwca 2020 o godz. 16:00
  • Zamknięcie trasy czerwonej (wyjście) 14 czerwca 2020 o godz. 8:00
  • Zamknięcie trasy 10 km (wyjście) 14 czerwca 2020 o godz. 10:00

W celu weryfikacji prawidłowego pokonania trasy organizator może poprosić o udostępnienie  rejestru swojego śladu. Uczestnikom, którzy nie posiadają rejestru przy pomocy zegarka rekomendujemy skorzystanie z aplikacji do zapisywania śladu GPS.

Zamknięcie pomiaru tras nastąpi 14 czerwca 2020 o godz. 14.00

 Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2