Arboretum w Bolestraszycach już otwarte

200511 arboretum

Arboretum w Bolestraszycach otwarte dla zwiedzających od wtorku 12 maja 2020 r.  Liczba odwiedzających będzie ograniczona.

Ponad 3,5 tys. drzew, krzewów, roślin zielonych i szklarniowych na ponad 28 hektarach. Ponad 100 gatunków jabłoni i gruszy. Wśród jabłoni, dereni, lip, kasztanowców, cisów, albo brzegiem stawu porośniętego liliami wodnymi przechadza się co roku ponad 80 tys. osób. Arboretum jest jedynym na Podkarpaciu dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, które próbuje ratować od zapomnienia piękną tradycję parków dworskich, których przed wojną w regionie było ponad 500.

Arboretum w Bolestraszycach będzie otwarte dla zwiedzających od 12 maja, w dniach roboczych od godz. 9 do 18, a w soboty, niedziele i święta od 10 do 18. Obowiązują obostrzenia sanitarne. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej.

Wszyscy pracownicy będą mieli na sobie maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki. Zwiedzający też muszą zakrywać usta i nos. Przy wejściu głównym umieszczone zostaną płyny z pojemnikiem do dezynfekcji rąk. Korzystanie z placu zabaw na razie nie będzie możliwe. Liczba osób przebywających w Arboretum będzie limitowana do maksymalnie 300 - 400.