layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Ruszają wielkanocne jarmarki i kiermasze

190408 wielkanocŚwięta tuż-tuż. Najwyższy czas, aby zaopatrzyć się w smakołyki, a także wszystkie potrzebne akcesoria. Kiermasze to znakomite miejsce na zakupy, bo właśnie na nich można znaleźć najpiękniejsze i najsmaczniejsze wyroby od regionalnych producentów.

Wielkanocne jarmarki startują w ten weekend. Wszyscy je uwielbiają, bo w jednym miejscu można znaleźć wszystko, czego potrzeba, a produkty – zwłaszcza spożywcze – mają gwarancję najwyższej jakości.

Miody, wędliny, sery, a także pieczywo wytwarzane są tak, jak robiły to nasze babki, czyli bez żadnych „ulepszaczy”, stosowanych w masowej produkcji. A nic tak w koszyczku nie będzie pachnieć, jak swojska kiełbasa.

Jarmarki to prawdziwa uczta dla smakoszy, którzy na miejscu mogą spróbować rozmaitych specjałów, a także porozmawiać z gospodarzami, którzy przygotowali wyroby. Na kiermaszach można również przebierać w świątecznych ozdobach. W niedzielę święcimy palmy, więc to naprawdę ostatnia szansa, aby je kupić. 

Co, gdzie, kiedy?

Rzeszów

13 kwietnia Agrohurt ul. Lubelska 46

To już kolejny raz, kiedy Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A. w Rzeszowie, organizuje kiermasz przedświąteczny. Mogliście tutaj nabyć pyszne szyneczki, ciasteczka, kolorowe jajeczka i wiele, wiele innych Wielkanocnych artykułów i atrakcji w rytm pięknej muzyki.

http://www.agrohurtsa.pl

 

13 kwietnia Centrum Handlowe Plaza

Kiermasz Wielkanocny Ekonomii Społecznej szczegóły na stronie http://www.plazarzeszow.pl/wydarzenia/-1384

 

Baligród

17 kwietnia budynek GOK-u 10.00 – 14.00

W programie imprezy m.in. degustacja i sprzedaż żywności tradycyjnej, baranki, babki, mazurki wielkanocne i inne ciasta.

 

Brzozów

14 kwietnia Kiermasz przedświateczny na rynku

Do nabycia będą cudeńka stworzone przez lokalnych rękodzielników między innymi: różnego rodzaju pisanki, stroiki, ozdoby świąteczne, biżuteria, wianki, kartki, ręcznie malowana odzież, pierniczki świąteczne i wiele innych.
Zachęcamy do zakupu wędlin regionalnych „U Schabińskiej” (szynki, pasztety, smalczyk, podroby, kiełbaski w sam raz do koszyczka)
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą sprzedawały tradycyjne potrawy wielkanocne. W programie zaplanowano występy młodych artystów z Brzozowskiego Domu Kultury.
Dla dzieci będzie stoisko z malowaniem twarzy i pokazem baniek mydlanych. Polski Związek Niewidomych koło w Brzozowie zaprezentuje pokaz sprzętu dla niewidomych.
Dla zwiedzających Izba Regionalna i wystawa w Sali Wystaw Czasowych w Muzeum Regionalnym.
Zapraszamy do Galerii „Nasza” w budynku ratusza.
W razie niepogody kiermasz odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Brzozowie przy ulicy Armii Krajowej 1.

https://www.facebook.com/events/2213258365557885

Jasło

12 kwietnia ul. Kołłątaja 1

Kiermasz wielkanocny w Jasielskim Domu Kultury.

https://www.facebook.com/events/2774959896061791

 

Krosno

14 kwietnia ul. Kolejowa 19.00 - 16.00

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie po raz kolejny zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku, w godzinach od 9.00 do 16.00 na wszystkich piętrach holi wystawienniczych.

http://www.rckp.krosno.pl/

 

13 kwietnia 2019 (sobota) - 14 kwietnia 2019 (niedziela), godz. 11:00 Galeria Vivo!

W VIVO! Krosno zapanuje wyjątkowy, świąteczny klimat. Wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, podczas którego zaprezentowane zostaną niepowtarzalne produkty własnoręcznie wykonane przez osoby z niepełnosprawnością umysłową oraz ich opiekunów.

Podopieczni Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już od wielu tygodni intensywnie pracują nad świątecznymi ozdobami i wielkanocnymi wypiekami, a efekty podziwiać będzie można już w najbliższy weekend. Podczas Jarmarku Wielkanocnego każdy chętny zakupi tu m.in. palmy wielkanocne, koszyczki, zajączki, pisanki czy stroiki z bukszpanu. Nie zabraknie pysznych babeczek i mazurków.

Zebrana kwota w całości trafi do obu fundacji i przeznaczona zostanie na ich działania statutowe – pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz wsparcie rodzin z dziećmi w trudnych sytacjach.

Dodatkową atrakcją podczas świątecznego weekendu w VIVO! Krosno będą warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci własnoręcznie wykonają piękne ozdoby, pomalują wielkanocne jajka, zajączki oraz kurczaczki. Przygotowane dzieła dzieci zabiorą do domów, gdzie posłużą jako oryginalne dekoracje na świąteczny stół.

 

Lesko

12 - 13 kwietnia pl. Pułaskiego 9.00 - 18.00

W programie imprezy m.in. konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz konkurs na ciasto wielkanocne.

 

Lubaczów

13 kwietnia, Rynek

13 kwietnia Rynek w Lubaczowie nabierze kolorowych barw. O godz. 9:00 ruszy Kiermasz Wielkanocny. Wzorem lat ubiegłych będzie można kupić pisanki, kartki świąteczne, stroiki, koszyczki na święconkę. Znaleźć będzie można także małe co nieco dla podniebienia.

 

Nisko

10 kwietnia Duże Planty o godz. 13:00.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawią się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki, kartki świąteczne i wiele innych pięknych ozdób.

https://www.nisko.pl/aktualnosci/2109-zapraszamy-na-kiermasz-wielkanocny-3

 

Przemyśl

12 - 14 kwietnia Rynek Starego Miasta 10.00 - 19.00

Tym razem na mieszkańców naszego miasta oraz odwiedzających go turystów czekać będą nie tylko niezliczone kolorowe kurczaczki, króliczki, palmy, makowce i babki wielkanocne, swojskie wędliny, chleby i miody, pisanki, świąteczne stroiki, rękodzieło artystyczne i wszystko, co nierozerwalnie kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy...

W dniach 12 -14 kwietnia br. serce nadsańskiego grodu wypełnione będzie kolorowymi straganami, w których miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi nie tylko zaprezentują niezmierzone bogactwo polskiej tradycji, ale także nauczą wszystkich chętnych sztuki wyrabiania (nie tylko wielkanocnych) „cacuszek”.

Degustacje przepysznych i pachnących potraw wielkanocnych, pokaz dekoracji tradycyjnych świątecznych stołów, a także... Warsztaty florystyczne, garncarskie, zabawkarskie, plecenia koszyków, tworzenia bibułowych kwiatów, palm wielkanocnych i pisanek. Ale to tylko ułamek z całego wachlarza Jarmarkowych atrakcji... Bowiem nie lada gratką dla wszystkich miłośników zagadek i łamigłówek będzie gra miejska „Wiosenne Przebudzenie Niedźwiadka”, która z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych mieszkańców Przemyśla.

Wisienką na przedświątecznym torcie będzie występ Teatru Obrzędowego „Tkacze” z Wysokiej k. Łańcuta, który zaprezentuje nam nieznane ludowe obrzędy i zwyczaje wielkanocne.

 

14 kwietnia "Kwietna Niedziela" - Jarmark Rękodzieła Ludowego.

14 kwietnia od godziny 13:00 do godziny 17:00 zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na "Kwietną Niedzielę" - Jarmark Rękodzieła Ludowego.

Podczas tegorocznej edycji będzie można podziwiać i kupić m.in. różnorodne koszyczki z wikliny, foremki na masło, baranki z masła, serwetki na szydełku i haftowane, kurki robione na szydełku, pisanki (batikowe, ręcznie malowane, oklejane frywolitką, drapane), ceramikę (rzeźby, płaskorzeźby, garncarstwo), palmy, stroiki, kwiaty, kurki i baranki z sianka, oleje tłoczone, biżuterię haftowaną, a wszystko to wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia. Ponadto odwiedzający jarmark będą mogli podpatrzeć ich warsztat pracy.

W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszą pisankę wielkanocną oraz plastyczny dla dzieci i młodzieży „Wielkanocne tradycje”, ponadto wystąpi Zespół Śpiewaczy z Kisielowa (gm. Zarzecze).

Program:

- godz. 13:00 – 17:00 – kiermasz rękodzieła, pokaz warsztatu pracy twórców,

- godz. 13:00 – 15:30 – wystawa pokonkursowa pisanek,

- godz. 13:30 – rozstrzygnięcie XIII Konkursu Plastycznego „Wielkanocne tradycje” (sala widowiskowa),

- godz. 14:00, 15:30 – występ Zespołu Śpiewaczego z Kisielowa,

- godz. 16:30 – rozstrzygnięcie 20. jubileuszowego konkursu na pisankę.

 

Sanok

14 kwietnia Muzeum Budownictwa Ludowego "Rynek Galicyjski".

VII Niedziela Palmowa

Stoiska z wyrobami rzemiosła tradycyjnego i artystycznego, warsztaty malowania i kraszenia pisanek, potrawy wielkanocne przygotowane przez koła gospodayń wiejskich.

 

Stalowa Wola

13 kwietnia pl. Piłsudskiego

Produkty regionalne, pisanki, baranki, palmy, ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze.

W sobotę 13 kwietnia Plac Piłsudskiego zamieni się w jeden wielki, kolorowy kiermasz. Jarmark Wielkanocny będzie świetną okazją, by na kilkudziesięciu stoiskach zaopatrzyć się w pisanki, rękodzieła i dekoracje świąteczne. Swoje dzieła prezentować będą lokalni twórcy.

https://www.mdkstalowawola.pl/

 

Tarnobrzeg

14 kwietnia pl. Bartosza Głowackiego w godz. 9.00-17.00.

http://www.tarnobrzeg.pl

 

Ustrzyki Dolne

14 kwietnia Rynek 10.00 - 16.00

W tym roku Wielkanocy będziemy wypatrywać przy akompaniamencie zespołów, podziwiając lokalne wyroby i kosztując produktów kuchni regionalnej. W programie również ciekawy konkurs dla wystawców.

 

 Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30