layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

IX Międzynarodowe Dni Wina

140825 dni winaIX MIĘDZYNARODOWE DNI WINA.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle odbędą się już po raz dziewiąty. To cykliczna impreza, podczas której spotykają się tu winiarze z Polski oraz innych krajów Europy, prezentując swoje wyroby. Tym razem miłośnicy wina będą gościć w Jaśle w ostatni weekend sierpnia (30 -31). Święto wina to okazja do poznania tradycji związanych z produkcją wina w różnych regionach Polski i Europy. To także możliwość wymiany doświadczeń w tworzeniu atrakcyjnego turystycznie i gospodarczo winiarskiego okręgu.

 

Na Podkarpaciu jest około 150 winnic, z czego kilka w samym Jaśle. Zdaniem winiarzy, wino z tego regionu ma charakter i zdecydowany smak. IX Międzynarodowe Dni Wina będą zatem doskonałą okazją do spróbowania produktu m.in. z regionalnych winorośli.

Wydarzeniu, które tradycyjnie rozpocznie korowód winiarzy towarzyszyć będzie prezentacja kultury ziemi jasielskiej, sztuki ludowej, tradycji i zwyczajów. Podczas dwudniowej imprezy na jasielskim Rynku będzie można podziwiać rzeźby w drewnie, obrazy malowane na szkle, ręcznie wykonaną biżuterię, gliniane naczynia i inne wyroby ceramiczne oraz bogato zdobione tkaniny artystyczne. Co ważne, wszystkie te wyroby będzie można kupić.

Nowością tegorocznych Międzynarodowych Dni Wina będą dwa konkursy organizowane przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro cultura": I Konkurs Fotograficzny „Winorośl w obiektywie" oraz I Konkurs Win Polskich Jasło 2014.

IX Międzynarodowym Dniom Wina towarzyszyć będą także: Dni Otwartych Winnic, tematyczne warsztaty degustacyjne „Wino i smaki", w trakcie których degustowane będą polskie wina konkursowe. Podczas warsztatów, które poprowadzi Tomasz Kolecki Majewicz zostanie wybrane najsmaczniejsze.

Od lat nieodłącznym elementem Międzynarodowych Dni Wina jest także Festiwal Kultury Wyszehradzkiej. W tym roku na jasielskim Rynku wystąpią zespoły folklorystyczne z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Dodatkową atrakcją w sobotę, 30 sierpnia będzie spektakl w wykonaniu Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop" oraz koncerty: ukraińskiego „Larz Reller Band" i polskiego „Frout Stagne - Zbigniew Foryś".

Niedziela również upłynie pod znakiem degustacji wina i koncertów. Tego dnia na scenie wystąpią: regionalny zespół folklorystyczny „Jaślanie", argentyński „Capitan Tifus" oraz „Dziewczyny", które zakończą tegoroczne świętowanie.

140825 dni wina pr

 Kalendarz wydarzeń

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1