layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Podkarpacka zima pełna przygód

210223 zima

PODKARPACKA ZIMA PEŁNA PRZYGÓD

ZIMĄ PODKARPACIE SIĘ NIE NUDZI!

 

Mistrzowie i adepci białych sportów szusują na nartach i uprawiają snowboardowy slalom w Ustrzykach Dolnych - zimowej stolicy Bieszczadów. Nie ma też lepszego przepisu na tężyznę fizyczną i różowe policzki niż narciarski bieg przez las tropem żubra w Mucznem. Kolekcjonerom mocnych wrażeń na pewno spodoba się snowgliding - szalony ślizg po śniegu na małej paralotni. Napędzi ją wiatr na świętej górze szybowników w Bezmiechowej.

Fotogorafia przedstawiająca paralotniarza

Snowgliding cieszy się coraz większą popularnością wśród osób szukających mocnych wrażeń.
Fot. Ewa Szydłowska

Kilkanaście stacji narciarskich i około 30 wyciągów wypełnia zimową mapę województwa podkarpackiego. Naśnieżane i ratrakowane trasy, wypożyczalnie i serwisy sprzętu oraz szkółki narciarsko-snowboardowe witają aktywnych turystów, kiedy tylko nadejdą mroźne dni. Mekką narciarzy pozostają Ustrzyki Dolne ze stacjami Gromadzyń i Laworta. Obie szczycą się trasami z homologacją FIS i oferują transport kolejką krzesełkową. Gromadzyń zachęca 4-osobowymi kanapami oraz wyciągiem taśmowym dla maluchów. Nie brakuje też chętnych do skorzystania z „krzesełka” i szusowania na zboczu Kiczery w Beskidzie Niskim albo … w Przemyślu, gdzie narciarstwo na Górze Zniesienie łączy się z podziwianiem widoków na najbardziej bogate w zabytki miasto Podkarpacia. Dodatkową atrakcją przemyskiej góry jest tor saneczkowy.

Zimowe szaleństwo na dobrze przygotowanym stoku narciarskim. Fot. Anna Lewiak

Zimowe szaleństwo na dobrze przygotowanym stoku narciarskim.
Fot. Anna Lewiak

Łagodne nartostrady czekają w luksusowym ośrodku Arłamów. Przyjazne i niezatłoczone stoki, z wyciągami orczykowymi, zapraszają w bieszczadzkim Weremieniu, Kalnicy i Bystrem, w beskidzkiej Chyrowej i wielu innych zakątkach regionu. Ma Podkarpacie nawet swoje skocznie narciarskie! Kompleks, na którym pierwsze kroki stawiali zawodnicy polskiej kadry, znajduje się w Zagórzu. Będąc tam warto pomyśleć o łyżwiarskiej tafli w Sanoku – podkarpackim mateczniku hokeja.

Zawody psich zaprzęgów. Fot. Tomasz Rusznica

Zawody psich zaprzęgów. Fot. Tomasz Rusznica

W leśnych królestwach Bieszczadów, Beskidu Niskiego, Pogórza Karpackiego i Roztocza Południowego wytyczono kilkadziesiąt bajecznych tras dla nart biegowych lub ski-tourowych. Można w ten sposób zdobyć Połoninę Wetlińską, ruszyć śladami mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk do Stuposian, Wetliny lub Ustrzyk Dolnych. Po podkarpackich traktach zimną mkną także kuligi, a i psie zaprzęgi – ich wyścigi co roku odbywają się w Lutowiskach. Kibiców nigdy nie brakuje. I oni, i narciarze po atrakcjach na mrozie chętnie zaglądają do zbudowanych z bali zajazdów i barów, by ogrzać ręce przy kominku, wypić grzańca lub herbatę z sokiem malinowym. A jak towarzystwo dopisze, to i zatańczyć, i zaśpiewać.

Sam się przekonaj, jaka jest zima na Podkarpaciu!

Zapraszamy na naszą nowa stronę: podkarpackie.eu

Kalendarz wydarzeń

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28