layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami

161013 spotkania rzRZESZOWSKIE SPOTKANIA Z PODRÓŻAMI. Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

Wojewódzki Dom Kultury
26.10.2016 godz. 18:30

AUTOSTOPEM PRZEZ POLSKĘ
Jarosław i Antek Herbert

Z BIESZCZAD DO JAPONII, CZYLI CISZA KONTRA CYWILIZACJA
Urszula Wałachowska

Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

„AUTOSTOPEM PRZEZ POLSKĘ”

Około 3 tysiące kilometrów w ciągu około dwóch tygodni pokonał Jarosław Herbert i jego 7-letni syn Antek z Rzeszowa. Trasa rozpoczęła się od ściany wschodniej: Lubaczów, Hrubieszów, Chełm, Biała Podlaska, dalej przez Augustów, Mazury, wzdłuż Bałtyku, Gorzów Wielkopolski, Zielona Górę, Wrocław, Katowice i Kraków. Głównym celem autostopowej podróży Jarosława i jego syna jest pomoc 6-letniej Mai Gajdzie ze Strzyżowa, która jest podopieczną Fundacji Dzieci „Zdążyć z Pomocą”.

JAROSŁAW HERBERT

Na co dzień prowadzi na Uniwersytecie Rzeszowskim m.in. zajęcia z przedmiotów związanych z turystyką. Jest też opiekunem koła naukowego Podróżników, z którym ma na koncie około 60 wyjazdów. Sam też jest zapalonym podróżnikiem, a teraz tą pasją chce zarazić swojego 7-letniego syna Antka. W dwa tygodnie przejechali autostopem Polskę dookoła.

„Z BIESZCZAD DO JAPONII CZYLI CISZA KONTRA CYWILIZACJA”

O tym, że wybraliśmy sie do Japonii zdecydował jak zwykle przypadek. Co prawda, wizyta w kraju kwitnącej wiśni byla zawsze marzeniem Kuby - ja jakoś sceptycznie patrzyłam na ten pomysł. Wszystko się zmieniło, kiedy rok wcześniej poznaliśmy Hoia - Koreańczyka, który nas odwiedził w Polsce w Bieszczadach. Jak to przy pożegnaniach obiecaliśmy, że teraz spotkamy się u niego...

Przyszła jesień, zaczęliśmy myśleć o naszej podróży i pojawił się pomysł "Odwiedźmy Hoia w Korei Południowej", a jak już będziemy tam, to może zaglądniemy do Japonii bo to blisko. W Japonii wylądowaliśmy na Hokkaido i stamtąd na południe przemieszczaliśmy się odwiedzając po drodze najciekawsze miejsca, poznając kulturę tego "dziwnego świata".

Japonia jest nieprzewidywalna, na początku stajesz, patrzysz i oczom nie wierzysz. Dopiero po chwili otrząsasz się i zdajesz sobie sprawę, że nie ma chodników ruchomych, samochody nie latają, że Japończycy nie są aż tak niscy i nie każdy Japończyk pije herbatę!

URSZULA WAŁACHOWSKA

Podróżniczka, instruktor survivalu, przewodnik po bieszczadzkich górach i bezdrożach. Wraz z mężem od kilku lat w każdej wolnej chwili pakuje plecak i wyrusza w nieznane. Na co dzień mieszka w Bieszczadach, gdzie prowadzi Szkołę Przetrwania. Każdego poranka można ją znaleźć na połoninach fotografującą wschody słońca. Za nią już wyprawy po Europie Zachodniej na stopa i Bałkany. Bliski wschód, daleka Japonia i Korea Południowa. Wizyta w ostatniej wiosce trędowatych w Rumunii i noc spędzona na posterunku Policji w Górskim Karabachu.

Organizatorzy:

Luka-tour, Wojewódzki Dom Kultury

Patroni medialni:

TVP Rzeszów, Błękitna TV, Radio Rzeszów, Radio VIA, Day&Night, Radio Centrum, , Radio Feniks, RESinet.pl, Super Nowości, supernowosci24.pl, INTRO MEDIA

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Rzeszowski Dom Kultury

Miejsce Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

http://www.spotkaniazpodrozami.pl/portfolio-item/autostopem-przez-polske-z-bieszczad-do-japonii-czyli-cisza-kontra-cywilizacja/Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6