layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Od piątku w kinach "Wielkie zimno". Zobaczymy plenery bieszczadzkie i Beskidu Niskiego.

180312 filmW dniu 9 marca br., odbyła się premiera filmu "Wielkie zimno" ("Grand Froid"). Zdjęcia do francusko-belgijsko-polskiej koprodukcji powstawały m.in. w Polanie, Czarnej Górnej, Ustrzykach Górnych, Solinie, Rymanowie i Sanoku. Projekt trafił do Polski m.in. dzięki działaniom FCP.

W małym, opustoszałym miasteczku, w samym środku mroźnej zimy z braku klientów podupada zakład pogrzebowy Edmonda Zwecka. Przedsiębiorstwo ma już jedynie dwóch pracowników – Georgesa, który jest prawą ręką właściciela oraz Eddiego, młodego asystenta, który dopiero uczy się zawodu. Pewnego ranka niespodziewane wydarzenie przywraca Edmondowi nadzieję – do zakładu trafiają bowiem klienci z nieboszczykiem. Georges i Eddie dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

Scenariusz na podstawie książki "Edmond Ganglion i Syn" Joëla Egloffa został napisany przez autora powieści i debiutującego w pełnym metrażu reżysera Gérarda Pautonnier. W obsadzie znaleźli się: Jean-Pierre Bacri ("Gusta i guściki", "Popatrz na mnie", "Książę z nie tej bajki"); Olivier Gourmet ("Obietnica", "Syn"); oraz Arthur Dupond ("Bus Palladium"). Film jest koprodukcją francusko-belgijsko-polską - producentem wiodącym jest Denis Carot z Elzévir Films (Francja), a koproducentami Edyta Janczak-Hiriart i Karolina Mróz-Couchard z Lava Films (Polska).

Duża część zdjęć do filmu powstała w Polsce, przy udziale polskiej ekipy. Projekt znalazł się w naszym kraju m.in. dzięki działaniom Film Commission Poland. W sumie na Podkarpaciu i w Małopolsce zrealizowano 23 dni zdjęciowe.

- Poszukiwaliśmy regionu, w którym zróżnicowanie terenu wiązałoby się z malowniczością krajobrazu. W trakcie realizacji zdjęć ekipa filmowa odwiedziła wiele zakątków województwa podkarpackiego począwszy od Rymanowa Zdrój i Iwonicza Zdrój, poprzez miejscowości takie jak Widacz i Wróblik Królewski, następnie Jaśliska, Moszczaniec oraz Sanok, aż po odległe Arłamów i okolice Soliny, a nawet bardzo oddaloną Czarną Górną - wspomina producentka Karolina Mróz-Couchard z Lava Films.

Z kolei w Krakowie także zagrały mniej popularne lokacje, położone w dzielnicach mieszkalnych, w opozycji do bardzo często wykorzystywanego w filmach wizerunku Rynku Głównego. Projekt uzyskał także dofinansowanie z Międzynarodowego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Polskim dystrybutorem "Wielkiego zimna" jest Solopan.

Źródło: http://www.filmcommissionpoland.pl/Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6