layout-wrota-lipiec2014-tlo-turyst

turystyka.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Wyjątkowe pisanki na Wielkanoc od lubaczowskich rękodzielników

Leszek Kłysewicz swoje dzieła tworzy od wielu lat, fot. Marcin KłysewiczW niejednym domu rozpoczęły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Po porządkach przedświątecznych warto zadbać o udekorowanie swoich czterech kątów. Wśród ozdób nie może zabraknąć pisanek – jednego z najważniejszych elementów Wielkanocy, symbolizujących rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie – nadzieję w zmartwychwstanie Chrystusa. Ci, którzy chcą by ich stół wyglądał naprawdę wyjątkowo, mogą ozdobić go pisankami wykonanymi przez miejscowych rękodzielników.

W ofercie lokalnych artystów można znaleźć pisanki w różnych rozmiarach, od najmniejszych do największych. Każde z nich wymaga innego nakładu pracy, odpowiedniego podejścia i wybrania właściwego narzędzia. Technika ich wykonania też jest rozmaita – malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne. Małe i nieco większe dzieła sztuki wykonuje Leszek Kłysewicz z Horyńca-Zdroju. Jego przygoda z drapaniem jajek rozpoczęła się 40 lat temu. Ozdabia on różne wydmuszki od gołębich po strusie. Jego niezwykle wyjątkowe wyroby można podziwiać pod adresem: www.drapaczjaj.pl.

W sieci można znaleźć także ofertę przygotowaną przez Marię Głaz, która prowadzi sklep internetowy http://fels-rekodzielo.pl/. Lubaczowianka tworzy pisanki wykonane na styropianowej bazie, a zdobione pracochłonną techniką quilling lub decoupage. Ponadto, jak co roku, bogatą propozycję przedstawiają członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej. Ich wyroby można podziwiać w Galerii Sztuki mieszczącej się przy ul. Rynek 25. Pisanek nie zabraknie z pewnością także podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w ostatnią sobotę marca na lubaczowskim Rynku.

Pisanka wykonana na styropianowej bazie zdobiona pracochłonną techniką quillingto – to jedna z form pracy Marii Głaz z Lubaczowa.

Pisanka wykonana na styropianowej bazie zdobiona pracochłonną techniką quillingto
– to jedna z form pracy Marii Głaz z Lubaczowa.

Źródło: http://www.elubaczow.comKalendarz wydarzeń

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31